Культурний фронт Харква не боїться торкатися точок болю (фото, відео)

6837
За ініціативою ХНАТОБ/СХІД OPERA журналісти докладніше ознайомилися з питаннями міжнародної конференції креативних індустрій "Харків. Культура. Залізобетон: виклики, можливості, перспективи", яка відбудеться 27 та 28 червня цього року.


Війна не зупиняє життя. Вона ставить питання: "Чайковський і Прокоф’єв, Гоголь і Булгаков: українці чи ні? Деколонізація в культурі – як не втратити себе? Чи є «хорошіє рускіє» в культурі? Яка Україна цікава світу? Яка культура цікава українцям? Взагалі, які ми – українці? А яка культура цікава молоді? Чи буде Україна цікава світові після Перемоги? Якою має бути культурна дипломатія? Де брати гроші? Як знайти мецената і що йому запропонувати?"

Саме такі питання сьогодні розглядають митці і керівники творчих колективів. Разом в нас є можливість знайти відповіді на них. Напередодні Міжнародної конференції креативних індустрій «Харків. Культура. Залізобетон: виклики, можливості, перспективи» організатори зустрілися в онлайн форматі для уточнення важливих питань та анонсування цікавої та важливої для Харкова, України та усього культурного світу питань.

Учасниками зустрічі стали: Ігор Тулузов - в.о. генерального директора-художнього керівника ХНАТОБ/СХІД ОПЕРА, заслужений діяч мистецтв України; Юрій Артеменко - в.о. голови Наглядової ради УКФ; Жанна Чепела - режисерка-постановниця ХНАТОБ/СХІД ОПЕРА, кураторка міжнародної конференції креативних індустрій «Харків. Культура. Залізобетон: виклики, можливості, перспективи»; Ольга Стельмашевська - кураторка комунікаційного напрямку Національної філармонії України, голова експертної ради Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА», журналістка, театральна та музична критикиня.

В рамках онлайн бесіди журналіст GX поставила важливі для багатьох наших читачів питання:

- Що робити й ким заміняти тих артистів, хто поїхав через війну за кордон і не повернеться? Чим будуть заохочувати видатних митців повернутися в країну?
- Наші артисти склали конкуренцію та показали свій рівень за кордоном – чи готові партнери нас запрошувати регулярно? І чи ми готові їхати?
- Чи є бізнес, який уже зараз готовий вкладатися в нашу культуру?

Виконувач обов'язків генерального директора-художнього керівника ХНАТОБ/СХІД ОПЕРА Ігор Тулузов докладно розповів про виступи та плани колективу як за кордоном, так і в місті. 

"Я впевнений, як тільки буде можливість і основна частина колективу повернеться до Харкова. Ми побачимо нові проекти, над фінансуванням яких ми вже працюємо, - підкреслив Ігор Георгійович. - Більшість нашої трупи повернеться і буде завзято працювати саме дома!"

"Україна була і буде - країною можливостей! Наші закордонні партнери дивуються, як ми можемо прибирати вулиці та саджати квіти під обстрілами, а тим паче виступати на різних локаціях міста. В цьому і сутність нашого залізобетонного народу", -  такими словами підтримала колегу Жанна Чепела (режисерка-постановниця ХНАТОБ/СХІД ОПЕРА, кураторка міжнародної конференції креативних індустрій «Харків. Культура. Залізобетон: виклики, можливості, перспективи»).

Саме такі відповіді та меседжі нам потрібні, саме це хотілося б почути! Ми будемо разом розвиватися внутрішньо, а не тільки користуватися досвідом Європи.  

"Нам треба починати торувати шлях вже наш, суто український, без російських нашарувань!" - додають митці з театру.

Приємно бачити, що життя не зупиняється і є плани на майбутнє! Україна сміливо заявляє про себе! Віримо Богові та ЗСУ! #УкраїнаПереможе Адже саме завдяки культурі нам є за що боротися - це наша сутність - наш генетичний код. 

Нагадаємо, в Харкові відбудеться зустріч представників креативних індустрій України і європейських країн 27 та 28 червня 2023 року в рамках Міжнародна конференція креативних індустрій «Харків. Культура. Залізобетон: виклики, можливості, перспективи».



Організатор: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка / Схід Опера
Партнери: Литовський національний театр опери та балету (Вільнюс), Театро дель Буратто (Мілан), Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди
Проєкт реалізується у рамках Програми підтримки українських студій ім.Лисяка-Рудницького Українського інституту та Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" за фінансової підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"


Реєстрація на онлайн-зустрічі 27 та 28 червня за посиланням.

Фото, відео та матеріали: ХНАТОБ, GX, Наталія Бойченко

Читайте також: