Харківських митців минулого та сьогодення з усього світу об'єднала музика (фото, відео)

1878
Кожний виступ учасників фестивалю – це світова подія, кожний твір у їхньому виконанні лунає гідно. В пам'ять про тих, кого з нами вже немає, з вірою в тих, хто будуватиме майбутнє.


Кожна зустріч в рамках Kharkiv Music Fest відбувається в надзвичайно теплому колі. Кожна допомагає повстати з попелу, як душею, так і тілом. Адже цього року протягом всіх місяців виступів незламних артистів в Харкові ворог коїть криваві злочини. Кожний виступ музиканти виборюють у долі з вірою на краще.

Ось і концерт «Нездійсненна зустріч: Брамс – Борткевич», у виконанні фестивального оркестру Kharkiv Music Fest (музиканти ХНАТОБ/СХІД- opera, Харківської обласної філармонії, Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського), відбувся попри всі жахи навколо… Під вий сирен і обстріли у прифронтовому Харкові у надійній та затишній творчій схованці – справжній «Мистецькій фортеці»!

Спогади про той вечір ще довго будуть гріти душу харківцям… Кажуть, сльози очищають душу – вони блищали на очах у багатьох присутніх у залі… То були спогади та надія…



Того вечора зі сцени лунали Концерт для скрипки з оркестром, op.22 (С. Борткевич) та Симфонія №2, op.73 (Й. Брамс).



Ще однією вагомою складовою заходу стала цікава лекція про концепцію всієї події, життя та творчість Сергія Борткевича від програмної директорки фестивалю Юлії Ніколаєвської (проректорка, доктор мистецтвознавства, професор кафедри інтерпретології та аналізу музики Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського).



А завершив виступ Гімн України, який гордо лунав залою «Мистецької фортеці»!



Саме для цього виступу до Харкова приїхали дві зірки фестивалю, що давно підкорили світові сцени, живуть і працюють за межами України, але зберігають у серці до батьківщини.

Диригував оркестром Віталій Алексейонок, артистичний директор фестивалю, володар Першої премії Міжнародного конкурсу диригентів імені Артуро Тосканіні (Італія, 2021), лауреат «MDR Conducting Competition 2018» та інших міжнародних конкурсів, головний диригент Німецької опери на Рейні в Дюссельдорфі/Дуйсбурзі з початку сезону 2024-2025.

Солістом концерту «Нездійсненна зустріч: Брамс – Борткевич» виступив Михайло Захаров. Він народився у Харкові, але вже давно живе та працює в Австрії.
Після завершення концерту Михайло поділився своїми емоціями з читачами GX.



«Для мене це неймовірні відчуття. Я не був в Харкові два роки. Радий, що попри жахи війни є можливість зробити такий виступ. Вибір зіграти концерт Борткевича не випадковий, адже у композитора дуже схожа доля із моєю. Він також народився в Харкові, але більшість свого життя прожив у Відні (Австрії). До речі, сьогодні відбулася прем'єра концерту Борткевича саме з оркестром. Востаннє цей твір виконувався в 2022 році для фортепіано і за роялем акомпанував сам Сергій Борткевич», – додав цікавих подробиць виступу Михайло Захаров.



Квіти, овації, фото на пам'ять… Цей вечір став ще одним мирним дарунком від наших захисників Харкову-творчому.

Відлунав останній концерт фестивального оркестру, а сьогодні, попри все лунатиме дитяча творчість.

Ввечері 31 травня відбудеться останній концерт фестивалю у цьому сезоні! Це особливий виступ для усіх, хто доторкнувся до магії KharkivMusicFest.

Адже цього року, за словами артистів, особливо щемке відчуття від прощання з слухачами…

«Ми листувалися, зустрічалися в секретних локаціях, обіймалися, пили вино і слухали музику, раділи і сумували разом. Тож будемо дуже раді бачити вас на закритті фестивалю KharkivMusicFest-2024. Приходьте обійматися, і, звичайно, слухати, чути, і відчувати! - підкреслили організатори Kharkiv Music Fest. - Концерт особливий ще й тому, що на сцені виступатиме Дитячий симфонічний оркестр Kharkiv Music Fest. Зізнаємось, Дитячий оркестр і раніше був улюбленим проєктом нашої команди (серед усіх інших, які також ніжно любимо). Проте зараз, після перерви у два з половиною роки, він набув особливого значення - це наша віра і наш внесок в музичне майбутнє Харкова».

У програмі концерту значне місце займає музика Моцарта, і це не випадково. Історія Моцарта, найвідомішого музичного вундеркінда, нагадує нам про те, що важливо не лише мати талант, але й мати можливість його розвивати. Ми повинні створювати умови, які б дозволяли обдарованим дітям розкривати свій потенціал і сягати вершин у своїй справі.

Крім Моцарта буде і музика українських композиторів Михайла Вербицького і Юрія Шевченка, і прем'єра «Української сюїти» американського композитора Квінсі Портера. За диригентським пультом - Віталій Алексейонок, артистичний директор фестивалю, володар Першої премії Міжнародного конкурсу диригентів імені Артуро Тосканіні (Італія, 2021), лауреат «MDR Conducting Competition 2018» та інших міжнародних конкурсів, головний диригент Німецької опери на Рейні в Дюссельдорфі/Дуйсбургу з початку сезону 2024-2025.

Вхід на заходи за реєстрацією на офіційній сторінці Kharkiv Music Fest.

Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Kharkiv music fest

Читайте також: