У Харкові з'явилася «Мистецька фортеця» (фото, відео)

3002
Хто не втрачав свободи, той не відчує волі! Незламна нація тримає й культурний фронт.


На базі ХНАТОБ імені М. Лисенка 12 травня стартував новий проєкт Міністерства культури та інформаційної політики «Український АРТ ХАБ «Мистецька ФОРТЕЦЯ».

Як повідомили в театрі, СХІД ОПЕРА став координаційним центром, до задач якого входить розробка логістики для творчих груп з національних театрів і концертних організацій, які за допомогою мистецтва надаватимуть психологічну підтримку захисникам України - військовослужбовцям ЗСУ, а також мешканцями і представниками правоохоронних органів та пошуково-рятувальних служб деокупованих територій і зон, наближених до бойових дій.

Першими свої вірші та авторські пісні, що об'єднують в єдине ціле наше минуле, сьогодення і майбутнє, представили кияни - артисти Національного академічного драматичного театру імені І.Франка. Вони привезли до Харкова виставу-концерт "Музи не мовчать", створену режисером Іваном Уривським.Артисти проїхали деокупованою Харківщиною, побачивши на власні очі увесь жах, скоєний рашистами... Щоб підтримати українців, 12 травня
перед мешканцями Балаклії виступили генеральний директор - художній керівник Національного академічного драматичного театру імені І.Франка, народний артист України Євген Нищук, народна артистка України Лариса Руснак, артисти театру - Михайло Кукуюк, Катерина Артеменко, Валерій Величко.

Нагадаємо, прем'єра постановки відбулася у вересні 2022 і стала важливим внеском франківців у нашу боротьбу за незалежність держави.

"Всі ми опинилися у новому світі, в якому все починається заново - нові завдання, нові сили, нова Україна! Все це обов'язково буде, варто лише дочекатися дня нашої Перемоги!" - наголошують артисти.

Харківський глядач побачив виставу 13 травня.Артистів тепло зустріли, як на Харківщині, так і у місті-герої Харкові.Підбиваючи підсумки відкриттю першого заходу Українського АРТ ХАБУ "Мистецька ФОРТЕЦЯ", генеральний директор та художній керівник СХІД ОПЕРА, заслужений діяч мистецтв України Ігор Тулузов підкреслив важливість старту проєкту, який готувався довго й ретельно. Він щиро подякував артистам-франківцям та безпосередньо генеральному директору - художньому керівникові театру Євгену Нищуку за те, що вони змогли подолати усі складнощі та блискуче виступили перед глядачами Харківщини.А ще Ігор Георгійович пообіцяв, що будуть виступи й на великій сцені, адже перемога вже кується!Усі, хто був присутній на заходах арт-проєкту, підтримували артистів співом, патріотичними вигуками та аплодисментами.Особливо чуттєвим для Харкова став виступ Михайла Кукуюка з його твором "Найпрекрасніше Місто Світу", який він проголосив на Польщі Свободи в Харкові, після руйнування рашистами ХОДА.


А ось українську пісню "Гуцулка Ксеня", що лунала на виступах артистів ХНАТОБ у сховищах, харківці співали разом із артистами.Організатори заходу пообіцяли, що в межах реалізації проєкту планується проведення протягом року щонайменше 100 мистецьких заходів для 60000 мешканців та захисників України як безпосередніх відвідувачів заходів на території 30 громад Харківської, Донецької, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Сумської областей. В організації цих поїздок театру допомагатимуть партнери - Харківська обласна організація Товариства Червоного Хреста України, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, БО "БФ "Мирне небо".


Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, ХНАТОБ / СХІД ОПЕРА

Читайте також: