Харківські митці подолали три випробування, щоб здійснити мрію (фото, відео)

5214
Харкіськи митці-академики, як казкові богатирі, пройшли три випробування до щасливої миті відкриття спільного проекту.

Кожен шлях має початок та кінець. Ось і сьогодні останній день роботи виставки живопису та графіки «Академіки Творчого об’єднання професійних художників». Ви ще встигаєте з 11.00 до 16.00 поринути у світ справжніх харківських майстрів-академиків. В експозиції представлені нові та старі твори художників Віктора Лисенка, Дмитра Чауса, Григорія Гамалєя, Андрія Кремінського. На вас чекають за адресою: м. Харків, площа Свободи, 5, Держпром, 9 під'їзд, 1 поверх (вхід з боку скверу Незалежності).

А ось як все починалося та подробиці про творчість кожного митця від них самих - у матеріалі GX.

До речі, про три випробування майстрів: першим були картини, написані під час війни, та організація самої виставки в надскладні часи; другим став жахливий обстріл (9 ракет вдарили по місту напередодні відкриття експозиції); останнім випробуванням стала погроза закриття виставки... Але жоден виклик не злякав ні художників, ні відвідувачів.

В той останній день березня галерея відчинила двері залів, повних робіт справжніх митців, грала жива музика, цікаві люди обмінювалися своїми відчуттями від робіт майстрів.

Вже на вході в галерею кожен поринав у захопливий світ мистецтва, а також міг ознайомитися з творчим шляхом митців.Відкривав виставку завідувач відділу сучасного мистецтва галереї "Мистецтво Слобожанщини" Олександр Афанасьєв.Віктор Лисенко розповів не лише про творчість, але й чому ця виставка саме від «Академіків»?Майже два роки чекали на цю виставку митці... Карантин, а потім жахлива війна вносили свої корективи у плани... Але "перезапуск" відбувся, наголосив Григорій Гамалей. Він був радий, що саме у такому форматі й складі відбулася ця визначна для митців подія. Григорій Гамалей додав трохи цікавих подробиць про виставки в онлайн-форматі та їхніх учасників з усього світу, адже саме з керівниками онлайн-проєктів і була створена виставка "академіків".Віктор Лисенко доповнив свого колегу та розповів про діяльність та учасників Творчого об’єднання професійних художників.Дмитро Чаус подякував усім, хто прийшов і сприяв відкриттю експозиції, та додав подробиць про страшну ніч, коли росіяни знову обстріляли місто, і навіть були сумніви, що виставка відкриється та хтось наважиться прийти.Андрій Кремінський радів, що може виставити свої роботи разом з друзями (деякі прибули з-за кордону). До речі, роботи обрані не випадково - за періодами та напрямкам."Я хотів показати не тільки нові роботи, а й 2009 та 2011 років, щоби показати, як розвивається творчість митця. Багато серій продовжують одна одну, - розповідав Андрій Кремінський. - До речі, одна з робіт була написана усіма чотирма митцями разом, але кожен написав її у своєму читанні. Це саме те, що нас об’єднує - загальна академічна школа, кропіткий труд, постійне навчання, світогляд, широкий кругозір та досвід. Все це цілий художній світ. А ще, наше об'єднання було створено, щоб розв’язати руки митцям, щоб вони мали змогу творити без обмежень".Шарму відкриттю надала жива музика.Деякі композиції були відомі кожному і так співзвучні митцям.

У журналіста GX була можливість поспілкуватися з кожним автором.Роботи Григорія Гамалея, як сама весна...Більшість з них в ніжних і світлих тонах. Одна з перших робіт, яка зустрічала глядача - зображення бузку.Як і у матінки-природи, картина передає усю гаму кольорів від ніжних рожевих до насичених фіолетових тонів. Але справжня любов митця - це картини з його мандрів Кримом та нашою рідною Слобожанщиною.

Вони такі реальні, що хочеться поринути у той час, у ту мить. Докладніше про свою творчість, джерела натхнення, кількість робіт на виставці цього разу та цікавинки про картини - у розповіді самого художника. До речі, бузок вже розквітає на алеї зірок фестивалю "Харківський бузок" біля ХНАТОБу.

Відомий харківський художник Віктор Лисенко з захопленням розповідав про свою творчість. Адже він закоханий у кожну свою картину.

Він не боїться малювати оголену жіночу постать як духовно, так тілесно.Його графіка надзвичайна, у кожній роботі є елемент, який притягує погляд, імпресіонізм картин додає їм таємничості. Докладніше - в словах самого автора. 

Дмитро Чаус розповів, як про кохану, про свої картини з примхливою дівочою душею.Краса жінки, її емоції, відчуття та справжній український характер відчувається у кожній картині.Маестро розповів, як картини створювалися і що він відчував у ту мить, а ще Дмитро пообіцяв нову серію робіт про відважних українок.

Викладач та митець Андрій Кремінський може годинами розповідати про тернистий шлях творчої людини. Його картини саме для тих, хто любить загадку, адже - це справжнє відкриття. Маестро навіть в галереї свої роботи розміщав за покликом - червоний диван став яскравим доповненням його картини з цирковою ареною.А картині зі справжнім застіллям позаздрив би сам Далі.Художнику-академіку підвладні різні стилі, але графічні роботи його більше захоплюють своїми деталями. А ще майстер розповів про кропотливу працю митця, про те, що кожна робота, як дитина - довго народжується, майже безцінна для кожного автора, це насправді скарб, який треба вміти цінувати.

Кожен охочий мав змогу залишити свої слова вдячності митцям, зробили це і ми.

А ще, в останні дні роботи експозиції, на виставку живопису та графіки «Академіки Творчого об’єднання професійних художників» завітала талановита харківська художниця Олександра Суфіянова. Вона поділилася з GX своїми враженнями, побажавши митцям-академікам творчої наснаги. Доречі, Олександра і сама брала інтерв'ю у митців. Віктор Лисенко тоді розповів дівчині, що напрям  його творчості - супрематизм та абстрактний геометризм.

Фото яскравих робіт з виставки дивиться в альбомі на фейсбук-сторінці GX.Фото та відео: GX, Наталія Бойченко, архіви митців

Читайте також: