Арабське слово подарувало назву тварини з Харківського зоопарку (фото, відео)

4601
Сьогодні, 21 червня, у всьому світі відзначають День жирафи.

Цей день був сповнений пам'ятних дат та яскравих подій. Насамкінець, згадаємо ще одне – сьогодні у всьому світі відзначають День жирафи.

Назва тварини запозичена в арабів. Арабською мовою зарифа – жираф. Якщо ви подивитеся на небо, там астрономи у північній півсфері неба спостерігають приполярне сузір'я "Жирафа". Найближчими його сусідами є сузір'я Великої Ведмедиці (Великий віз), Дракона, Рисі, Возничого, Персея, Кассіопеї та Малої Ведмедиці (Малий віз).

Якщо ніщо не заважає спостереженням, у сузір'ї Жирафи неозброєним оком можна побачити близько 50 зірок, але більшість із них перебуває на межі видимості. Навіть найяскравіші зірки цього сузір'я слабші за четверту зіркову величину. Тому сузір'я Жирафи вважається найтемнішою (у сенсі відсутності яскравих зірок) областю всієї північної частини зоряного неба.

Вперше Жирафу виділено як окреме сузір'я Яковом Барчіусом у зірковій карті, виданій ним у 1624 р. Але Барчіус не пояснив причин, через які виділене сузір'я отримало назву Жирафа.

Припускають, що назва цього сузір'я є своєрідною небесною пам'яткою, що нагадує про перші подорожі до екзотичних південних країн. (За матеріалами Астроміф).

До речі, з 2021 року в Харківському зоопарку оселився зовсім юний жираф Дьома, якого доставили в місто до свята - Дня захисту дітей.

Зараз Дьома дарує радість відвідувачам поважно, крокуючи у своєму вольєрі.



А якщо йому докучають, повертається до усіх задньою частиною тіла.



До речі, сімейка жирафів живе і у Центральному парку... Їх люблять і дорослі, і малеча.

А ще, під час війни, відомі багатьом діячі культури Олег Михайлов, Оксана Дмітрієва, Костянтин Зоркін та Максим Розенфельд презентували харків'янам артбук "Жираф Монс. Харківська історія воєнної весни" (докладніше в новині GX від 12 жовтня 2023 року).


Довідка. Жирафи – найвищі і найбільш довгошиї сучасні тварини. Відмінно пристосовані до життя в савані. У них відмінний зір і гарний слух. Жирафи часто зустрічаються групами (до 20 особин), склад яких постійно змінюється. Міцний зв'язок існує тільки між самками і їх малюками. 

Вагітність у жираф триває до 15 місяців. Народжується одне дитинча, двійні вкрай рідкісні. Самка під час пологів не лягає. Тому малюку вагою до 70 кг доводиться падати при народженні з двометрової висоти.

Жирафа прекрасно уживається поруч з людиною. Сьогодні чисельність жираф в центральній частині Африки скорочується через знищення природних ландшафтів.

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко, зоопарк 

Читайте також: