Інформація щодо використання станцій Харківського метрополітену в якості укриття

7522

Харківський метрополітен – об’єкт подвійного призначення. Він поєднує у собі функції перевезення пасажирів та тимчасового укриття. Про це у зв’язку із збільшенням кількості обстрілів міста Харкова нагадали у пресслужбі підприємства.

Режим роботи метрополітену для перевезення пасажирів — з 5:30 до 21:30, а тимчасового укриття – цілодобово. Під час воєнного стану кожен громадянин, незалежно від віку і статі, повинен мати при собі документ, який би міг ідентифікувати його особу.

Громадяни, що тимчасово укриваються на станціях метрополітену, можуть там знаходитись до оголошення відбою повітряної тривоги. У разі якщо відбій повітряної тривоги було оголошено під час комендантської години, то користуватися станціями у якості укриття можна до її завершення.

Під час дії комендантської години двері на вхід до станцій оперативно відчиняються працівниками метрополітену одразу після оголошення сигналу повітряної тривоги. Громадяни можуть укриватися у вуличних пішохідних переходах, вестибюлях та платформах станцій метрополітену. Перш за все громадян розміщують у вестибюлях, після чого відповідно до їх наповненості – починають переводити на платформи станцій.

У нічний час в метрополітені проводяться технологічні операції, які спрямовані на забезпечення безпеки руху, перевезення пасажирів та підтримання належного санітарного стану станцій. З огляду на це, персонал не одразу має можливість організувати доступ безпосередньо на платформу, про що громадян повідомляють на вході та просять почекати деякий час на вестибюлі. "Перебування у вестибюлях так само безпечно, і вони виконують ту саму функцію тимчасового укриття, як і платформи станцій метрополітену", - підкреслили у пресслужбі КП "Харківський метрополітен".

Також на прохання громадян працівники метрополітену можуть тимчасово надати їм стільці для відпочинку та теплі ковдри, котрі є в наявності. Для батьків з малими дітьми є можливість підігріти дитяче харчування. Також є можливість підзарядки гаджетів. Під час затяжних тривог або «блекаутів» передбачена можливість отримання гарячих напоїв, для чого на кожній станції є термопоти та питна вода.

"Просимо вас з розумінням віднестися до ситуації що склалася. Усі співробітники метрополітену докладають максимум зусиль, щоб щоденно та цілодобово забезпечувати безпеку та комфорт громадян", - йдеться у повідомленні КП "Харківський метрополітен".

Читайте також: