"Я не зміг малювати війну". Харківський художник вірить, що все буде Україна (фото, відео)

5524
У ІВЦ "Бузок" харків'яни можуть відвідати першу виставку часів війни та помилуватися красою Слобожанщини.


Минулого четверга, 22 грудня, у ІВЦ "Бузок" відкрилася перша у Харкові виставка часів війни - "Україна: Харків-Херсон-Крим" Григорія Гамалєя. Начальниця виставкового відділу ІВЦ "Бузок" Вікторія Жданко розповіла гостям заходу про автора та його ескспозицію.

Докладніше про місця та часи, які надихали, розповів сам автор картин - Григорій Гамалєя.

Відправною точкою своєї експозиції часів війни про красу Слобожанщини Григорій Гамалєя обрав саме незламний Харків, красу його тихих провулків, безмежну зелень та озера області, а ще місто часів майдану.







Далі був нескорений Херсон, а також Крим, який ще чекає на визволення...





Але на картинах автора тільки краса цих місць, як запорука миру та віри у Перемогу і нові зустрічі з місцями, що надихають. Дерева, озера, море, човни, скелі, безкрайний степ та сині море і небо... Вся краса України через край наповнює любов'ю кожного, хто бачить картини митця.

В своїй експозиції автор представив 37 робіт, які він малював у мандрах рідним краєм протягом десяти років з 2003 по 2013 роки.
  
Гості засипали автора запитаннями, на які він з задоволенням надав відповіді. Зокрема, про інші свої виставки та проекти. Одним із визначних був "Національна палітра" - проект, присвячений постатям державотворення України.

А ще автор підкреслив, що він надає перевагу співпраці з галереями України. Адже в цих краях він творив, і співвітчизники одразу зрозуміють дух, яким пропитана кожна його робота.

Друг та колега Григорія, Віктор Лисенко, надав подробиці та поділився відчуттями про побачені картини майстра.



"Це унікальна подія для усіх нас, адже Григорій Гамалєя один з найкращих планеристів Слобожанщини", - підкреслив Віктор Лисенко.

Краса Слобожанщини вразила харків'янку з першого погляду. Доцент Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Ємельяненко Світлана Михайлівна одна зперших виказала захоплення работами автора, а ще й розповіла цікаву родинну історію із власного життя (дивиться у наступному відео).

Додамо, що у часи жахливих обстрілів Харкова Григорій перебував у себе дома в мікрорайоні "Горизонт". Він на власні очі бачив  вибухи та руйнування рідного міста. Навіть, брався за пензель, але... 



"Я навіть підібрав фото, зібрав свої спогади, але не зміг малювати війну... Навіть почувати себе погано став.  Може, це не моє..." - поділився своїми бурхливими спогадами та переживаннями Григорій Гамалєя.

Автор розповів, що багато місць з його картин наразі розтрощені російськими окупантами...  Але він вірить, що все буде Україна: Харків-Херсон-Крим! Що він після перемоги ще намалює нові картини на його улюбленій Слобожанщині.

Гості виставки запропонували біля картин мирних часів згодом розмістити фото поневічених ворогом місць, які так любі серцю митця.

Наостанок автора запитали про ціну його робіт, на що Григорій відповів, що кожна йому дорога, як пам'ять. 

"Я би їх не продавав... Але виключення бувають", - підкреслив митець.



За мужність і рішучість, за дарунок позитиву харків'янам та гостям міста, під оплески Григорію у ІВЦ "Бузок" вручили грамоту. 

Більше фото з виставки у альбомі на фейсбук-сторінці GX.



Усі охочі змогли залишити свої враження та побажання автору.




Нагадаємо, з 22 по 31 грудня в ІВЦ "Бузок" (праве крило ХНАТОБа, вул. Сумська, 25, вхід вільний) тривають одразу дві виставки:  "Харків-Херсон-Крим" Григорій Гамалєя та "
Світло в мені" 10-річної Насті Лактіонової

Довідка.  

Григорій Гамалей - учасник міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських художніх виставок, у яких брав участь з 1999 року. Голова секції пленерного живопису ТОПХ (творче об'єднання професійних художників). Роботи Григорія були представлені на виставках українських художників за кордоном. У 2009 році відбулася персональна виставка в Харківському художньому музеї.

Григорій Гамалей народився 6 березня 1979 року в Твері. З дитинства малював, із семі років відвідував художню студію. З шостого класу середньої школи з успіхом навчався в Харківській художній школі №2, вивчав основи живопису, малюнка та скульптури. В той період навчання особливо захоплювався натюрмортами, які приваблювали своїм колоритом.

У тому ж році успішно вступив до Харківського художнього училища. Великий вплив на становлення молодого художника здійснив живописець- педагог Віктор Чурсін, з яким вони неодноразово писали на пленері в мальовничих місцях Слобожанщини. У 1999 році захистив дипломну роботу «Покровський собор увечері» та отримав диплом з відзнакою. Цього ж року роботу «Осінь. Старий Харків» було представлено на Різдвя харківському Будинку художника. Картину відзначили в часопису «Вечірній Харків».

3 1999 до 2005 року навчався на кафедрі архітектури Харківської національної академії міського господарства. Під час навчання було виконано багато начерків та етюдів міських пейзажів.

У 2004-2013 роках художник часто виїжджав на пленери, крім Харківщини в різні місця України: Крим, Херсонщину, де завжди знаходив улюблені мотиви для своїх картин море, гори, яхти. Нині є викладачем Харківського коледжу текстилю та дизайну.

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: