Крок за кроком до втілення мрій: в Харкові відбулась цікава зустріч з видатним диригентом (фото, відео)

3411
Коли громадський діяч у сфері культури, блогер Юрій Путнiк запрошує гостя - це завжди зустріч з легендою міста, це екскурсія в дивовижний і різноманітний світ Харкова та людей, що створюють його історію.


В суботу, 2 листопада, в Інформаційно-виставковому центрі «Бузок» (вул. Сумська, 25 (праве крило ХНАТОБ) відбулася зустріч з заслуженим діячем мистецтв України, головним диригентом ХНАТОБ/СХІД ОПЕРА Дмитром Морозовим (докладніше про захід в новині GX). Він був удостоєний звання почесного професора католицького університету Нової Іспанії (м. Майамі, штат Флорида, США); найвищої золотої медалі Костянтинівського ордена Святого Георгія та титулу Лицар правосуддя за особливі досягнення у галузі диригентського та органного мистецтва. Він вміє співати, грати на багатьох інструментах, писати музику, але головне його покликання диригентське мистецтво - дар об'єднувати колектив у єдине ціле.



"Музика - то є любов", - казала вчителька Дмитра Морозова. І маестро чітко засвоїв цей урок. Адже створити себе можна лише кропіткою працею і любов'ю до своєї справи. За плечима кращі ВНЗ міста і країни, багато талановитих вчителів, помилки і надбання, гартування в горнилі життя... Мало бути найкращим - це ще треба довести собі і всім навколо... І  він це робить крок за кроком кожного дня, ні про що не жалкуючи, долає все на своєму шляху.

А позаду були десятки часів в бібліотеці за прослуховуванням платівок з шедеврами класики... Так, так Дмитро Петрович знає, як лунає музика Баха, Моцарта, Сальєрі і десятків інших видатних виконавців з перщої ноти і за манерою гри. А ще він точно знає, як Моцарт і Сальєрі поважали один одного і що стало між ними...

Старт в ХНАТОБ, найкращій колектив, яскраві опери, балети та концертні програми в Харкові, в Україні, в багатьох кутках світу. А ще  участь у гуманітарній міссії під час війни... Вони розповідали, співали, грали, показували на що здатна Україна, нам є за що боротися!

А ви знали? Мужність українського народу у війні з росією, талант її митців, зокрема, колективу ХНАТОБ / СХІД ОПЕРА, підкорив італійців... З легкої руки отця Дона Фелікса Лупо в місті Палермо 12 травня 2023 року було відкрито площу України (piazzale Ucraina). Символічним є той факт, що площа знаходиться в районі міста, де розташовані вулиці та площі з назвами країн та міст Європейського Союзу. Цей захід відбувся в рамках святкування Тижня Європи у Палермо. Оркестр ХНАТОБ під орудою Дмитра Морозова підкорив місто своєю грою.



А ще його чули навіть в Ватикані... Підтримали і нагородили...



Він грав на самому великому у світі за розміром роялі ... 

Його талант вартий дорогого... Гра в холі театру Словаччини принесла доленосну зустріч з людьми бізнесу та містецтва, які подарували колективу власний інструмент для репетицій та гри вже в рідному Харкові (інструмент невдовзі прибуде до міста). 



Питання, відповіді, яскраві фото та відео спогади... Усі, хто був присутній у залі аплодували маестро і не відпускали його понад дві години. Навіть по завершенню творчої зустрічі, залишилися питання і надія на нові цікаві бесіди (більше в відео GX). 




"Мрію знову побачити балет "Спартак" на великій сцені ХНАТОБ", - наголосив на питання журналістки GX Дмитро Морозов. І ми віримо - Україна переможе і грандіозна постанова знову підкорить світ і збере повну залу СХІД ОПЕРА. 

Довідка. Дмитро Морозов виявив себе в різних напрямках музичного життя як багатогранний художник. Ряд його робіт відбулися в якості «вперше». Оперний диригент, на рахунку якого десятки оперних і балетних вистав, органіст, піаніст-ансамбліст, хоровий диригент, симфонічний диригент і аранжувальник...
Під керівництвом Д. Морозова вперше в Україні відбулися прем'єрні постановки опер в його авторській оркестровці - «Одруження» М. Мусоргського, та «Антиформалістичний райок» Д. Шостаковича в концертному виконанні. Будучи диригентом Харківського театру опери та балету (2002 - 2010) диригував ряд вистав, здійснив кілька постановок, в тому числі першу в світі сценічну постановку вистави-реквієму пам'яті жертв голодомору в Україні - «Панахида за померлими з голоду» («Жнива скорботи», режисер Ж. Чепела) Є. Станковича (2008).
У період роботи головним диригентом Харківського молодіжного симфонічного оркестру «Слобожанський» (2004 - 2009), виконав цикл концертів «Перлини світової симфонічної класики», а в 2008 році здійснив світову прем'єру «Реквієму» А. Сальєрі. В період його керівництва оркестру присвоєно статус «академічний».
З липня 2011 по червень 2014 рр. - працював головним диригентом Київського національного академічного театру оперети, де здійснив кілька постановок, диригував ряд вистав.
У 2013 році співпрацював в якості запрошеного диригента з Каїрською національною оперою (Єгипет).
З вересня 2015 року - диригент, а з жовтня 2017 року - головний диригент Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В.Лисенка / Схід OPERA. За цей період здійснив 10 постановок в число яких увійшли опери, балети, мюзикл-шоу, дитячі вистави.
Так само, на сцені Харківського театру опери та балету Д. Морозов став диригентом-постановником безпрецедентних проєктів; «ЛЕБЕДИНЕ ОЗЕРО. WATER FANTASY» П. Чайковського (2019) - першої в Україні постановки балету на воді і «Містерії Пандори» (2019) - першої в світі постановки балету на музику Р. Вагнера.
Величезну частину своєї творчості Д. Морозов присвячує виконавській діяльності в якості органіста і створенню цікавих програм, виступаючи в Україні і за кордоном.
Починав як соліст-органіст Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики (2002 - 2006).
Цікаво, що в концертному сезоні 2004 - 2005 рр. ним було виконано на органі 150 творів. Влітку 2019 року мав честь грати на органі в Соборі Святого Петра (Ватикан) під час недільної меси Папи Римського Франциска, таким чином, ставши четвертим музикантом в світі і першим українським, який грав перед цим главою Католицької церкви.



Після цієї знаменної події Д. Морозов був нагороджений золотою медаллю, присвяченій 300-й річниці заснування Ордена іспанського короля. Крім того, отримав звання Почесного професора католицького університету Нової Іспанії (Майамі, США, штат Флорида).



У січні 2020 року, відбулася серія концертів духовної та органної музики в Пантеоні (Рим), Соборі Святого Петра (Ватикан) і в академічній залі Папського Інституту Духовної Музики.
Протягом 20 років займається вивченням древніх церковних розспівів. Його обробки - «Херувимська» сербського розспіву, «Благослови, душе моя» грецького розспіву, піснеспіви з Літургії Св. Пантелеймона та ін. відомі багатьом регентам.





До того ж триває дружня підтримка між світом духовним і мистецьким. Маестро постійно грає для відвідувачів храму Святого Сімейства на органі.



Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Дмитро Морозов, Юрій Путнік

Читайте також: