"Щастя можна знайти навіть у найтемніші часи". Харків підтримує світло музичної магії (фото, відео)

2403
Вчора, 12 травня, відбувся концерт, під час якого лунала музика з фільмів про Гаррі Поттера в живому виконанні камерного оркестру Capella Pergolesi під орудою талановитого диригента Владислава Саверського.


"Щастя можна знайти навіть у найтемніші часи, якщо не забувати звертатися до світла", - казав Албус Дамблдор, один із головних персонажів серії книг про Гаррі Поттера англійської письменниці Джоан Роулінг, директор школи чарів та чаклунства Гоґвортс.

Саме такі заходи наразі створює колектив Capella Pergolesi під орудою Владислава Саверського. Кожне шоу артистів на мить вириває харківців з жаху війни та огортає чарами живої музики.

Harry Potter Concert подарував глядачу унікальну можливість почути музику легендарного композитора Джона Вільямса, його інтерпретацію з використанням тембрів струнних, челести, фортепіано та органу. І, безумовно, лунали уривки, які шанувальники фільмів про Гаррі Поттера вгадають з перших нот.



Дарували магію музики неймовірні музиканти: талановитий вигадник і справжній маг з чарівною паличкою - Владислав Саверський (у образі Гаррі Поттера), професійні солісти — лауреати міжнародних конкурсів Олександр Плющ (віолончель) та Євген Амстібовський (альт), концертмейстер – лауреат міжнародних конкурсів Станіслав Калінін, за органом — Поліна Чорна, а також молодий та увесь вправний колектив камерного оркестру Capella Pergolesi.





Усіх, хто був в залі, під звуки музики та улюблені кадри на екрані охопили спогади. Глядач радів першим крокам чарівників і їхнім досягненням, а ще в мить, коли паличка диригента разом з паличками чарівників відправила спалах-спомин вгору, сумував за загиблими героями (подумки згадуючи Героїв сьогодення, які заплатили найдорожчу ціну за наші мирні щасливі миті).



Оплески та фото на згадку, спогади у стрічках соцмереж, і надія тих, хто не потрапив на захід, що диво відбудеться знову. Більше фото та відео з заходу в пості на фейсбук-сторінці GX.



А вже 25 травня о 18.00 на численні прохання глядача знову пролунає музичний шоу-концерт "GOLLUM" (докладно про прем'єру в новині GX).


Епічний та захопливий шоу-концерт "GOLLUM" у виконанні оркестру Capella Pergolesi під орудою Владислава Саверського (солісти: перша скрипка - Дмитро Амстибовський, фортепіано - Станіслав Потоцький, орган - Поліна Чорна). Під відеоряд на екрані лунає музика з екранізації найвідоміших творів Джона Р. Р. Толкіна - «Володарь Перснів» і «Гобіт».

А ви знали? Автор «Гобіта» та «Володаря Перснів» Джон Роналд Руел Толкін на своєму досвіді пізнав увесь біль і жах війни в окопах Першої світової.
Світ епічного фентезі Джона Роналда Руела Толкіна наповнений звуками армій, що б’ються.

Трилогію «Володар Перснів» було створено у важкі часи Другої світової війни. Протягом усієї трилогії силам Добра доводиться долати численні перепони на полі битви. Ця вічна тема знаходить відгук й у нашому світі.... І навіть в історії України...

Зокрема, Хотинська битва у вересні 1621 року, в якій 50 тисяч українських козаків змагались проти 150 тисяч турків. Перемога була здобута завдяки геніальним військовим здібностям Гетьмана Петра Сагайдачного, якому вдалося виснажили османські війська подібно до рохірійців з королем Теоденом на чолі в Битві на Пеленорських полях! Хотинська фортеця – це Мінас Тіріт, османи – орки, українці – рохірійці, Сагайдачний – Теоден. Щодо топографії творів, то дехто впевнений, що деякі місцини на картах Толкіна нагадують Україну.

До речі, у 2013 році, коли на екрани вийшла друга частина «Гобіту», з’явився відеоролик "Повстання гобітів", в якому кадри Майдану чергувалися з кадрами з фільмів режисера Пітера Джексона.

Отож-бо, сміливі «гобіти» не підкоряться злій волі. "Оркам" це давно треба зрозуміти...


Фото, відео та матеріали: GX, Наталія Бойченко, архів Владислава Саверського

Читайте також: