Хто ж її не любить - їжу з МакДональдз! Проте більшість з нас не знає, наприклад, як часто змінюють олію у фритюрі або з чого зроблені біфштекси для бургерів. Журналіст «ГородХ» напросився на кухню, щоб побачити зсередини, як забезпечується дотримання високих показників безпеки, якості та гігієни в ресторанах.
Перед екскурсією журналіста попросили здати ПЛР-тест на коронавірус, біля входу поміряли температуру, переодягли в одноразовий костюм, продезинфікували фототехніку і попросили кілька разів помити руки.
«Кожні три години працівники в ресторанах змінюють маски, щогодини миють руки спеціальним антибактеріальним милом (мінімум 20 секунд) та змінюють рукавички. Температурний скринінг робимо до і після зміни. В Україні на сьогодні 100 ресторанів, у Харкові - 12, і в кожному закладі процедура однакова», - розповідає Парасковія Солдатюк, директорка МакДональдз в ТРЦ «Французький бульвар».
Перша «зупинка» екскурсії - холодильна камера «два в одному» - тут за дверима +1 і це місце зберігання молока, а також сумішей для коктейлів та морозива. За другими дверима – мінус 18. Тут майбутні біфштекси, нагетси та картопля. Такі ж міні-морозилки є й на кухні - на відстані витягнутої руки для зручності кухарів.
«Над дверима холодильної камери встановлені спеціальні датчики і якщо температура підвищується хоч на один градус - система сигналізує звуком, а на мобільний телефон директора і чергових менеджерів ресторану приходять оповіщення», - каже Парасковія.
Поруч з морозилкою - міні-завод прохолоджувальних напоїв. Тут виготовляється кола, спрайт і фанта.
Ще пара кроків – і ми на кухні. Це найцікавіше приміщення ресторану.
Директорка пояснює: 60% постачальників МакДональдз – локальні, тобто українські, а це близько 50 українських підприємств. Огірки, кетчупи та соуси - з Херсонської області, булочки з Дніпра, біфштекси - з Вінниччини, зелень та свіжі овочі – з Київщини.
Будь-яка страва проходить десятки перевірок на різних етапах приготування. Продукцію перевіряють на відповідність стандартам МакДональдз, а також регламентам українського та європейського законодавства. Щомісяця у кожному ресторані проводяться мікробіологічні дослідження готової продукції.
«Нагетси та курячі котлети виготовлені із білого м’яса курячого філе», - розповідає директорка ресторану. А біфштекси – це 100% яловичина. Перед відправкою до ресторанів кожну партію перевіряють у сертифікованій мікробіологічній лабораторії. Для більшої користі й смаку вони готуються на грилі без олії при температурі близько 200°. Тут немає жодних домішок, навіть сіль і перець додаються після приготування.
Булочки виготовляються у Дніпрі з борошна найвищого ґатунку вітчизняного виробництва, води, дріжджів, соняшникової олії й цукру.
«Додатково їх підсмажують у тостері. Знаєте для чого? – з посмішкою запитує Парасковія. – Для того, щоб карамелізувався цукор, який входить до складу виробу. Після цього з'являється апетитна скоринка, яка дозволяє тримати форму булочки та не дає соусу проникнути вглиб і розмочити її».
Термін зберігання всіх інгредієнтів на сервірувальному столі контролюється таймером. Він сповіщає про необхідність замінити продукцію. Наприклад, салат латук зберігається у боксі на кухні лише годину.
До речі, мариновані огірки для бургерів вже понад 20 років незмінно постачаються з півдня України. Ще більш соковитими ці бугери робить кетчуп із херсонських томатів. Щорічно всі інгредієнти, що постачаються в МакДональдз, "інспектують" на смак та якість в мюнхенській лабораторії.
Про картоплю з МакДональдз - розмова окрема.
«Ми використовуємо картоплю сорту Інноватор – це природній сорт, що не містить ГМО. Готується картопля при температурі близько 160 градусів протягом 3 хвилин. Термін зберігання готової продукції – до 5 хвилин. Устаткування, на якому готують картоплю у фритюрі - «розумне» і автоматичне - фільтрація олії, в якій вона смажиться, здійснюється кожні 12 циклів. Якщо ми натиснули на кнопку «готувати картоплю» 12 разів - після цього автоматично запускається фільтрація. Олія, в якій окремо готуються м'ясо і риба, фільтрується кожні 6 циклів», - розповідає директорка МакДональдз у ТРЦ «Французький бульвар».
Олію для приготування страв у фритюрі додатково змінюють відповідно до показників oil-тестеру. Це електронний прилад, який опускають в олію для вимірювання її якості та відповідності стандартам. Державні санітарні норми дозволяють показник до 25, але в МакДональдз жорсткіший стандарт — до 20.
Морозиво в МакДональдз готують з молока вищого ґатунку у присутності клієнта. Його закуповують у найкращих та найбільших фермерських господарств Київської та Черкаської областей. Є два різновиди молочних сумішей: для коктейлів (МакШейк) та ніжного морозива.
«До речі, вже з'явилися сезонні новинки - нове морозиво «Солоне печиво» і «Манго-маракуйя», а також кавовий МакШейк, - хвалиться Парасковія Солдатюк. – Щодо кави – у нас це 100% арабіка. Для українських ресторанів створили спеціальний бленд з цих зерен: 80% Колумбії та 20% Бразилії. Для приготування напоїв використовується очищена вода, яка проходить багатоступеневу систему фільтрації: грубу очистку, пом’якшення, зворотній осмос, нано- і вугільну фільтрацію та ультрафіолетове очищення.
Директорка зізнається: працює в МакДональдз 8 років і полюбляє смакувати стравами з ресторану. Більш того, коли буває в інших містах або за кордоном – їсти йде тільки в цей ресторан, бо впевнена в якості його страв.