До 12 червня у великій залі ІВЦ "Бузок" (вулиця Сумська, 25, праве крило ХНАТОБ) представлена виставка студії Олени Кішкурно - «НЕЗЛАМНИЙ ЖИВОПИС». Дивіться фото в альбомі на фейсбук-сторінці GX.
На виставці представлені роботи 9 авторів: Кішкурно Олена, Нестерович Каріна, Малая Ірина, Разьва Лілія, Піддубний Борис, Черняєва Вікторія, Бакунова Тетяна, Пашко Тетяна, Черноволенко Світлана.
Трохи подробиць про авторів робіт.
Олена Кішкурно. Художниця, реставратор творів мистецтва, член спілки художників України, викладач. Учасниця багатьох всеукраїнських і закордонних виставок і конкурсів. До війни працювала в рідному Харкові, займалася живописом і очолювала свою студію. З початком повномасштабного вторгнення перебувала в Харківському метрополітені, потім виїхала до Німеччини, де знаходиться і зараз. Не перериває зв'язок зі своїми учнями та проводить заняття онлайн.
На виставці «Незламний живопис» представлені роботи довоєнного періоду, що були написані в студії, а також ті, що були створені вже під час війни. Багато картин постраждало під час ракетних атак, але дивом залишилися цілими.
Каріна Нестерович. Після закінчення інституту переїхала до Харкова і довгий час була зайнята бізнесом. В останні роки активно займалася живописом у студії Олени Кішкурно. Пише аквареллю та олією. Неодноразово брала участь у виставках у Києві та Харкові. Багато робіт Каріни знаходяться в приватних колекціях України та Європи. Вважає, що світ - це завжди відображення тебе самого, тому малює душею про те, що бачить, про любов до чарівного міста-героя Харків.
В її картинах справжні миті щастя...
Лілія Разьва. Випробовувала себе в написанні пейзажів, натюрмортів та портретів. Народження сина перетворило її улюблене хобі від традиційного живопису на цифрове мистецтво. Перейшла від малювання «для душі» до експериментів з принтами на текстилі, ілюстраціями для дитячих книжок, сувенірної продукції. Улюблений жанр - дитяча ілюстрація, яка стала власним казковим світом. Олійний живопис залишається важливою складовою її творчості з використанням яскравих кольорів та емоцій. Мета художниці в тому, щоб своїми роботами викликати усмішку у глядача, повернути відчуття дитинства та віру в казку. До речі, її "Курочка ряба" вже не вперше дарує радість дорослим і малим харківцям.
Ірина Малая займається ландшафтним дизайном, озелененням та доглядом за садовими культурами. Любить кішок. Хобі - печворк, хендмейд та живопис олією. У картинах головне для неї - сенс як явний, так і прихований. Дуже любить писати пейзажі, міські старі дворики, де є місце історії.
Піддубний Борис. Олійний живопис, імпресіонізм захоплює у полон глядача.
Черняєва Вікторія у 2018 році закінчила Харківську ЗОШ № 91, але за станом здоров'я навчатися далі не було можливості. Було виявлено неврологічне захворювання, що стало на заваді навчанню та самостійному пересуванню. Багато пробувала себе в різних видах творчості (вишивка, в'язання). З 2018 р. почала малювати та навчатися в студії «СВІТ ЖИВОПИСУ», досі вчиться малювати, роблячи крок за кроком, покладаючи мазок за мазком, на деякий час забуваючи про всі проблеми зі здоров'ям, про всі труднощі.
Брала участь у деяких мистецьких заходах і проводила персональні виставки.
Бакунова Тетяна почала малювати завдяки викладачу Кішкурно Олені. Тетяна демонструє приклад своїй донці та іншим людям з особливими можливостями. Її гасло - «Не треба боятися, що щось не вийде». У своїх роботах зображує прекрасний світ навколо нас, людські почуття та емоції. А ще мрію про перемогу і мир!
Тетяна Пашко. У картинах намагається з максимальною точністю зобразити побачене, передати настрій та відобразити всю красу навколо (наприклад, як на картині "Фарби літа").
Черноволенко Світлана. Із самого раннього дитинства почала малювати. Вона є представником третього покоління творчої династії художників. Основний напрямок живопису - абстракція. У її роботах - краса природи, краса звичайних речей.
"Хочеться підтримати харків'ян та гостей міста своєю творчістю і, можливо, когось надихнути на допомогу тим, хто нас захищає. Це час, коли всім потрібні зусилля для підтримки і віри в нашу ПЕРЕМОГУ!" - наголосила Олена Кішкурно.
Усім, хто не має можливості особисто відвідати виставку, пропонуємо віртуально долучитися до перегляду картин.
У малій залі ІВЦ "Бузок" відбулася персональна виставка художниці Вероніки Касьяненко «Очима Мрійника».
Журналістка GX зафільмувала роботи авторки і розмістила в альбомі на фейсбук-сторінці новинного порталу.
Вероніка - молода й талановита художниця, яка у своїх картинах бажає поділитися важливим у наш час посланням. Протягом року вона пройшла шлях пошуків і самовираження у світі мистецтва, створюючи серію робіт, що ілюструють її внутрішній світ, зміну поглядів та розвиток майстерності.
Звертаючись до аудиторії через свої твори, вона прагне показати, наскільки важливо знаходити радість, тепло і кохання в нашому житті. Це її віра у світле майбутнє, надію, яку вона ніколи не втрачає.
Її творчість - це відображення різноманітності життя через призму кольорів, гармонії та почуттів.
Навіть по завершенні виставки читачі GX мають змогу віртуально побувати в чарівній казці, створеній пензлем Вероніки.
Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела.