Спека і війна зараз постійно спричиняють пожежи на Харківщині. Зокрема, протягом доби з 15 по 16 липня 2024 року рятувальники Харківського гарнізону ДСНС ліквідували 30 пожеж, 6 з яких спричинили ворожі обстріли в Куп’янському, Чугуївському та Харківському районах області. Загалом горіли 2 приватні будинки, 5 господарчих споруд, більш ніж 1,5 га сухої трави, пошкоджено ще 28 приватних осель. На щастя без жертв і постраждалих.
Про це повідомили у головному управлінні ДСНС України у Харківській області.
Вже сьогодні, 16 липня, о 01.01 в селі Липчанівка (Ізюмський район, Куньєвська ТГ), внаслідок обстрілу фермерського господарства, горіла складська будівля на площі 600 м кв. та суха трава.
До того ж вчора, 15 липня, о 12.00 біля міста Куп'янськ (Куп'янський район) ворожий обстрілу спричинив пожежу в лісі.
Від мінометного вогню по селу Руські Тишки (Харківський район, Циркунівська ТГ) о 13.37 горіли приватний будинок та дві господарчі споруди. Це найбільша пожежа за добу.
Внаслідок обстрілу села Березове (Куп'янський район, Шевченківська ТГ) о 18.05, за його межами горіла трава на відкритій території.
Нагадаємо, ще одна велика пожежа сталась у селищі Білий Колодязь Вовчанської громади, де горіли конструктивні елементи 2-х зруйнованих господарчих споруд та господарське майно на площі 120 м кв. А в селищі Куп'янськ-Вузловий Куп'янської громади окупанти спалили приватну оселю площею 80 м кв. Докладніше про події в новині GX.
До того ж за добу зафіксовано 14 випадів пожеж в природних екосистемах на загальній площі близько 19 га.
Рятувальники ДСНС попереджають про важливість дотримання правил пожежної безпеки під час спекотних днів. Будьте обережні! Не провокуйте загорання на відкритих територіях!
Нагадаємо, що потрібно знати, якщо опинилися в осередку пожежі.
Дотримуючись простих правил пожежної безпеки в лісі можна попередити безповоротні наслідки, які стануть фатальними для природи та людини.
В лісових масивах забороняється:
- розведення багаття;
- ️заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
- ️курити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;
- ️заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;
- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські підпали);
- ️звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
Фото та матеріал: Головне управління ДСНС України у Харківській області