Як на Михайла залишитися при розумі та уникнути покарання (фото)

1130
Прикмети та повір'я на Михайлове диво.

Сьогодні, 19 вересня, православні згадують чудо Архангела Михайло: згідно зі святим писанням, у цей день Святий Михайло – покровитель і соратник тих, хто бореться зі злом, захисник душ померлих та охоронець воріт раю, врятував від руйнування церкву, збудовану на його честь в Ієраполісі. У храм щодня приходило багато людей, сподіваючись на зцілення, і це дуже не подобалося язичникам. Задумавши затопити церкву, з'єднавши дві річки, що протікають поруч, вони й не думали, що сила води обернеться проти них. Архангел Михайло своїм жезлом зробив у горі ущелину, і вода, яка мала знищити храм, помчала на язичників.

Назв цього свята досить багато - Михайлів день, Михайлове диво, Михайла, Михайлівські морози, Михайлівські ранки, Михайлівські заморозки, Михайла-архістратига.

За переказами, у цей день людям заборонено працювати: рубати дрова, стругати, пиляти, прясти, ткати, виконувати домашні роботи і навіть різати ножем. А ще не можна мити голову, бо вважалося, що у цей день можна змити розум.

Михайло вкрай злопам'ятний і мстивий святий – розплату за неповагу до нього можна чекати того ж дня: ламаються інструменти, робота не вдається і навіть можна отримати травму, адже навіть маленька брехня цього дня веде до біди.

Але був один секрет у наших предків: вони свято вірили, що якщо на Михайлове диво весь день допомагати біднякам та нужденним, то багато прикмет не мають влади, наприклад, можна виконувати будь-яку роботу.

Серед усіх святих Михайло вважається одним із найшанованіших у християн. Це пов'язано з тим, що крім захисту знедолених, він визначає кількість добрих і злих справ людей, скоєних за їхній життєвий шлях, і проводжає душі померлих до раю, а також зцілює хворих.

Напередодні свята господині пекли пироги, а чоловіки готували медовуху, щоб за галасливим гулянням брататися і миритися, адже сваритися цього дня вважалося великим гріхом.

Народні прикмети: якщо день теплий, то осінь буде довгою; іній на деревах обіцяє снігову зиму; якщо на вечірньому небі будуть сині хмари – чекайте змін у погоді; а ще з Михайлова дня варто чекати на перші осінні заморозки.

То все прикмети, а  
ось що варто зробити, то це сходити до храму... Православний храм Святого Архістратига Михайла є і в Харкові. Він розташований за адресою: проспект Льва Ландау, 16.

Є ще одне диво, яке створив цього дня архангел Михайло в IV столітті в місті Хонех (або Колосса — античне місто у Фригії на річці Лік, що існувало між V століттям до н. е. і XII століттям н. е. поблизу села Хоназ, 10 кілометрів на схід від Денізлі на території сучасної Туреччини): він з'явився уві сні батькові німої дівчинки і повідомив, як вилікувати його доньку. З тієї дати в народі цей день називають Михайловим днем, або Михайловим дивом.



У дні війни в Україні усі чекають на диво - Перемогу та Мир у нашій країні. Для переможця диявола знову є робота...

Нагадаємо, 20 серпня 2004 року в Саду Шевченка встановили пам'ятник Архістратигу Михайлу – подарунок від Києва до відзначення 350-річчя заснування Харкова. Автори – скульптор Віталій Сівко та архітектор Віктор Бобровський.



Архістратиг Михайло або Архангел Михайло (Михайло в перекладі з давньоєврейської — «Такий же як Бог») – ангел, згадуваний у низці біблійних книг. Святий Архангел Михайло — є одним із найшанованіших Архангелів у таких релігіях, як християнство, іудаїзм та іслам. У православ'ї його називають Архістратигом, що означає глава святого воїнства Ангелів та Архангелів. Архістратиг Ангелів, переможець диявола і герой безлічі історій, - найшанованіший з небесних духів. Архангел Михаїл згідно зі святим писанням – покровитель і соратник тих, хто бореться зі злом, захисник душ померлих та охоронець воріт раю. Він створив багато дивовижних вчинків...
Цієї весни у підніжжя скульптурного зображення верховного командувача Божого війська супроти нечистих сил Архангела Михаїла оновили клумбу. Тепер на ній символічний напис - «Слава Україні!» Мешканці міста з задоволенням робили фото на пам'ять. Багато хто промовляв: "Героям Слава!" (Подробиці у новині GX).

Фото та матеріал: Наталія Бойченко, GX. відкриті джерела
Читайте також: