Ворог атакує великими силами: ситуація на Куп’янському напрямку

1513

Підрозділи російської окупаційної армії з кінця минулого тижня проводить активні наступальні дії на Куп’янському напрямку.

«Ворог перейшов у наступ на Куп’янському напрямку, поставивши перед собою мету розгромити наші війська в районі Куп’янська і продовжити наступ в глибину наших бойових порядків», - повідомив 17 липня командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

Зокрема, чергову атаку ворога було зафіксовано 17 липня. Загарбники атакували в районі села Лиман Перший Дворічанської громади Куп’янського району. Сили оборони України відбили спробу наступу ворога.

Серйозність намірів загарбників підтверджує кількість особового складу та техніки, яку вони сконцентрували на Куп’янсько-Лиманському напрямку. За інформацією речника Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий, ворог зосередив там десантні підрозділи, найкращі мотопіхотні підрозділи, у резерві - територіальні війська, приватна військова компанія. Загальна кількість військовослужбовців – близько 100 тис. осіб. Вони мають понад 900 танків, 555 артилерійських систем, 370 РСЗВ. Череватий зазначив, що переважно це стара радянська техніка, а от новітні зразки, які російські військові використовували на початку повномасштабного вторгнення, зустрічаються на полі бою вже рідше.

«Сили оборони вже багато місяців підряд не дають їм жодного прогресу і потужно наносять по них удари. Тобто це не вчора з’явилися 100 тисяч», — сказав речник Східного угруповання військ ЗСУ.

Якщо раніше на Куп’янському напрямку армія країни-агресорки використовувала переважно диверсійно-розвідувальні групи та проводила атаки невеликими силами, то зараз російські військовослужбовці проводять масовані штурми з використанням артилерії, авіаційної та важкої техніки. Про це розповів Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Він підкреслив, що українські воїни міцно тримають оборону та не втрачають позицій.

За словами Сергія Череватого, Сили оборони України постійно знищують окупантів і техніку.

«Наші воїни стійко тримають оборону. Не дають ворогу остаточно перехопити ініціативу. Тому завдають йому постійних ударів», - відзначив речник Східного угруповання ЗСУ.

На думку експертів Інститута вивчення війни (ISW), активізацією дій на Куп'янському напрямку російські загарбники хочуть відтягнути резерви Сил оборони України з критично важливих ділянок фронту. Однак низька якість і склад російських військ, які зараз розгорнуті на цій лінії, швидше за все, завадить Росії досягти більш ніж тактично значущих успіхів або здійснити оперативно вагомий прорив. Нині, за повідомленням російський та українських джерел, відбувається перекидання сформованих з російських ув'язнених штурмових підрозділів "Штурм-З" на Куп'янський напрямок. Але, за інформацією аналітиків, підрозділи "Штурм-З" мають погану оперативну ефективність через низький моральний дух і дисципліну.

Читайте також: