У Харкові представили лицарів української звитяги (фото, відео)

3585

Виставка "Лицарі української звитяги" була відкрита до Дня Конституції України. Свято свободи, рівності та справедливості було б не можливо без справжніх лицарів - наших воїнів-захисників. З часів минулих і до сьогодення вони стоять на захисті наших прав та свобод.

"Ми воїни. Не ледарі. Не лежні. І наше діло праведне й святе. Бо хто за що, а ми за незалежність. Отож нам так і важко через те!" - саме ці строки Ліни Костенко стають перед очима, коли дивишся на роботи митців, що представлені в експозиції.

За кожним обличчям історія життя, яку повинен знати кожен:

  • • перша у світі жінка-офіцер;
  • • полководець, що відмовився від чужих нагород, бо боронив незалежність рідної України;
  • • тричі герой війни з рф, який віддав життя за батьківщину;
  • • військова з Тернопільщини "Пташка з азовсталі" (Катерина Поліщук);
  • • "Ластівка" на ім’я Марія (ще одна тендітна бойова пташка, що служить в лавах ЗСУ разом із чоловіком як бойовий медик)До експозиції увійшло понад 20 живописних робіт таких як портрети героїв України Сергія Колишева, Артема Азарова (художника, який колись був членом Творчого об'єднання), а також портрети генерала УГА Мирона Тарнавського, генерала УНР Марка Безручка, хорунжої УГА Олени Степанів, серія сюжетних зображень військових УНР, а також сюжети військових ЗСУ.

Їх ім'я то біль і гордість!

"Я вдивлялась в обличчя, впізнавала, сумувала, згадувала... Скільки героїв склали й складають горді голови за волю роками, віками..." - поділилася відчуттями журналіст Наталія Бойченко. 

Галерист Єгор Лободинський з запалом розповідав і розповідав про світлини, які йому до душі. Молодий історик готує великий сюжет про героїв виставки, але для читачів GX трохи поділився своїми знаннями. Розповів про відзнаки, про бої, які точились в минулому і нині... Про фільми, книги, нагороди наших героїв.

Ми разом зупинилися та задивилися на полотно з блакитним небом і золотими полями України...

"Усе моє, все зветься Україна! Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, – оці степи, це небо, ці ліси, усе так гарно, чисто, незрадливо, усе як є - дорога, явори, усе моє, все зветься - Україна. Така краса, висока і нетлінна, що хоч спинись і з Богом говори", - Ліна Костенко.

Але зараз ця світла картина втикана залізними їжаками від танків та перетягнута колючим дротом...

До речі, на виставці є картина, на якій зображені українці з національними стягами біля пам'ятника Кобзарю. Її автор - відомий харківський художник Григорій Гамалей.

Настане день! #УкраїнаПереможе! І ми згадаємо кожне ім'я героя!

Виставка триватиме до 5 серпня. Вшануйте пам'ять героїв, завітайте до Харківського обласного організаційно-методичного центра культури та мистецтва (Пушкінська, 62).

Довыдка. Творче об’єднання «Національна Палітра» було засновано у жовтні 2020 року. До його складу входять 10 художників з Харкова, Києва, Дніпра, Кропивницького, а саме Лободинський Єгор, Чаус Дмитро, Коваль Сергій, Омельченко Олег, Гамалєй Григорій, Худякова Анастасія, Здор Владислав, Борсук Єлизавета, Оніщенко Дар'я і Ткаченко Роман. Основним напрямком діяльності членів об’єднання є просвітницько-мистецька робота у сфері національно-патріотичного виховання через змальовування сторінок української історії та побуту.

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко 

Читайте також: