«У мене немає дому». Харків’яни поділилися своїм відчуттям війни (фото, відео)

2723
Життя харків'ян "До" і "Після" нападу російських окупантів - на виставці «ВІДЧУТТЯ ВІЙНИ» в ІВЦ "Бузок".


3 24 лютого 2023 року в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» працює новий проєкт - фотовиставка «Відчуття війни», яка присвячена роковинам повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Експозиція фокусується на людських історіях і свідчить про те, як раптово змінилося наше буття через війну. З її початком ми всі живемо в іншому світі. Кожна історія та фото - від звичайної людини, яка в одну мить втратила минуле, майбутнє. Саме ці люди й стали головними героями фотовиставки. Мирні жителі, які панічно змушені були рятуватися втечею, зламані людські долі... Історії харків'ян і світлини руйнувань - різні, але водночас однакові.

"Після вторгнення у мене змінилося відчуття часу. Страшно й моторошно..." - так починаються спогади майже всіх учасників виставки.

Колектив ІВЦ «Бузок» підготував документальний фільм про героїв виставки."Ми невипадково робили фото всередині розбитих будинків, адже зовнішня картинка - то змучене обличчя, а зруйновані кімнати, то душа, яка болить та стогне..." - підкреслила начальниця виставкового відділу ІВЦ "Бузок" Вікторія Жданко.

Війна - найгірше породження людства. Ані фільми, ані книги, ані фотографії не можуть передати цей жах. Внаслідок російської агресії зруйновано або значно пошкоджено багато населених пунктів України, зокрема й друге за величиною місто країни - Харків. Тисячі людей були змушені рятуватися від бомбардувань. Але значна частина жителів залишилася в рідному місті, а ще більше жителів повернулися після деокупації Харківської області. Вони й надали фото для участі у виставці. Це свідчення того, як харків'яни ставляться до своєї Батьківщини. Війна не зламала, а згуртувала українців.

Виставку, на якій представлені фото історій, можна відвідати до 5 березня 2023 року.

Для тих, хто не може потрапити на виставку, пропонуємо її віртуальний огляд.Життя харків'ян "До" і "Після" нападу російських окупантів - на фото в альбомі на фейсбук-сторінці GX.Фото та відео: GX, Наталія Бойченко


Читайте також: