У Харкові ухилянта засудили до тюремного ув'язнення

2918

Суд апеляційної інстанції призначив покарання у виді 3 років позбавлення волі чоловіку, якого визнано винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 КК України). Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі. 

У січні 2023 року 28-річний чоловік в одному з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки отримав повістку під особистий підпис, у якій було зазначено дату прибуття та номер команди. При цьому жодних заяв чи скарг щодо проблем зі здоров`ям або підстав, які можуть стати причиною для ухилення від призову за мобілізацією з боку чоловіка не надходило.

У подальшому чоловік, будучи військовозобов`язаним і придатним до військової служби, не маючи права на відстрочку, без поважних причин не прибув до ОРТЦК та СП, про причини свого неприбуття не повідомив, чим проігнорував повістку та ухилився від призову на військову службу під час мобілізації.

Вироком Комінтернівського районного суду чоловіку було призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування призначеного покарання строком на 2 роки.

Не погодившись із вказаним вироком, прокурор оскаржив його в апеляційному порядку з підстав невідповідності призначеного судом покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого внаслідок м’якості.

Вироком колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справа Харківського апеляційного суду апеляційну скаргу прокурора задоволено, вирок районного суду в частині призначеного покарання скасовано з призначенням обвинуваченому покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки з його реальним відбуванням.

Вирок набрав законної сили.

Читайте також: