У Харкові невідомі роздають «погрози» про відключення газу

777

Опалювальний сезон 2023-2024 наближається до завершення, і в Харкові почастішали випадки, коли представники невідомих організацій надають повідомлення з погрозами про відключення газу «без додаткового попередження», якщо споживач не замовить щорічне обстеження димових та вентиляційних каналів (ДВК). Подібні приписи не містять жодної інформації про компанію, яка надає послуги, та куди надавати вказані документи.

У Харківській міській філії «Газмережі» наголосили, що фахівці компанії не мають жодного відношення до розповсюдження подібних повідомлень та не надають послуг з перевірки та ремонту ДВК.

Хто здійснює перевірку димових та вентиляційних каналів та в яких випадках можливе припинення газопостачання?

Перевіркою та ремонтом ДВК займаються спеціалізовані організації, які мають дозвіл на проведення таких робіт.

На підставі складеного Акту у випадку непридатності ДВК, газова компанія має тимчасово припинити газопостачання до оселі, бо використовувати газове обладнання при несправних ДВК заборонено, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання. Газопостачання буде відновлено після надання актів про повторну перевірку та усунення несправності ДВК.

"Лише Харківська міська філія «Газмережі» має повноваження припиняти та поновлювати газопостачання в м. Харків. Газовики одягнені у спецформу та мають при собі посвідчення з печаткою підприємства", - підкреслили в компанії.

Хто відповідає за стан димових та вентиляційних каналів?

Відповідальність за своєчасне проведення перевірки димових та вентиляційних каналів (ДВК) несуть власники (балансоутримувачі та/або орендарі (наймачі)), згідно з Правилами безпеки систем газопостачання.

Особливу увагу на стан ДВК необхідно звернути по закінченню опалювального сезону та перед його початком, адже порушення тяги може спричинити отруєння чадним газом та призвести навіть до летальних випадків.

"Завжди перевіряйте посвідчення та довіряйте лише професіоналам", - зазначили в компанії "Газмережі".

Читайте також: