Саме в Харкові з'явилася перша "Україна" (фото)

1098
Свято, історія якого торкнулася Харкова.

Сьогодні, 3 червня, Всесвітній день велосипеда! Це свято з'явилося зовсім нещодавно, згідно з резолюцією Генеральної Асамблії ООН від 2018 року. Співавторами документа стали 56 держав.

Велосипед - це простий, недорогий і надійний вид транспорту, а ще екологічно чистий. Катання на велосипеді сприяє дбайливому ставленню до навколишнього середовища, підтримці здоров'я та розвитку спорту.

У Харкові є пам'ятник велосипедисту, він знаходиться на за 500 метрів від Меморіального комплексу Слави. Він залишився цілим навіть попри обстріли в тому районі міста...



До речі, в Харкові можна зустріти навіть інсталяція з двоколесним...

А ви знали? Вважається, що ідея двоколісної машини була ще в Леонардо да Вінчі - це підтверджують ескізи, де зображено конструкцію, дуже схожу на велосипед. Проте інші дослідники вважають ці малюнки роботою учня геніального італійця — Джакомо Капротті або взагалі підробкою, створеною набагато пізніше. Як би там не було, конструкція з ескізів Леонардо вочевидь не була втілена в життя, тому ще кілька століть єдиним засобом пересування для людей залишалися коні.

Світову першість щодо кількості велосипедів займають Нідерланди — сім з восьми мешканців цієї країни, старших за 15 років, їздять на велосипедах. Велосипед також є звичним засобом пересування для громадян Швейцарії, Іспанії, Німеччини, Данії та Франції завдяки тому, що уряди цих країн приділяють велику увагу розвитку велокультури.



До речі, свято має свій власний логотип. Його створили Ісаак Фельд та Джон Свенсон. Емблема з зображенням п’ятьох велосипедистів на поверхні земної кулі символізує важливу й об’єднавчу роль цього простого винаходу для людей з різних країн та прошарків суспільства.


Всесвітній день велосипеда можна вважати важливою й приємною подією, яка робить наш світ трохи чистішим, здоровішим та щасливішим.

А ви знали? В 1926 році на Харківському велосипедному заводі виготовили першу модель велосипеда «Україна».




Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела

Читайте також: