По дамбі великого водосховища на Харківщині ворог влучив 8 раз: ситуація на греблі

2229

Стан Печенізької греблі некритичний, незважаючи на вісім ударів по дамбі російськими військовими. Про це повідомив голова Печенізької громади Олександр Гусаров, пише «SQ».

«Попадань за минулий тиждень у дамбу було 8. Це ракети різного плану, «С-300», крилаті. На сьогоднішній день загрози для людей немає, є пошкодження. Виміри постійно проводять, скільки води йде, але вони близько норми, стан - некритичний. Фахівці ведуть роботу з ремонту гідроспоруди», – розповів Олександр Гусаров. 

Він також зазначив, що у разі значного пошкодження греблі буде проводитися евакуація людей, які живуть поблизу Сіверського Дінця: рятувальники ДСНС їздитимуть вулицями, які можуть бути затопленими, а за ними - автобуси для евакуації.

За словами голови Печенізької громади, у разі НП потрібно евакуювати 400 осіб. Попередньо половина з них уже дали свою згоду на переїзд.


Нагадаємо, російська окупаційна армія декілька разів намагалася знищити дамбу Печенізького водосховища. В результаті обстрілів зруйновано верхній шлюз.

Вдень 22 вересня ворог у черговий раз завдав ракетного удару по смт Печеніги Чугуївського району. Як повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, ракета влучила в землю біля дамби Печенізького водосховища. Ніхто не постраждав.

21 вересня 2022 року до жителів Печенізької громади звернувся місцевий голова Олександр Гусаров з проханням бути готовими до евакуації: існує ймовірна загроза руйнування греблі Печенізького гідровузла.

Галина Половик

Читайте також: