Перевищення вмісту хімічної речовини у воді: інформація «Харківводоканалу»

1197

«Харківводоканал» спростував інформацію, яку зараз активно розповсюджують у мессенджерах. У цих фейкових повідомленнях мова йде про нібито перевищення вмісту амонію в кілька разів у воді річки Сіверський Донець.

«З усією відповідальністю повідомляємо, що ця інформація недостовірна і в харків’ян немає жодних причин для хвилювання», - підкреслили у пресслужбі «Харківводоканалу»

На підприємстві повідомили, що згідно з щоденними результатами досліджень лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю якість водопровідної води, яка подається до будинків харків'ян, відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам.

Довідка. Наявність амонію в питній воді – результат діяльності мікроорганізмів, є початковим продуктом розкладання органічних азотовмісних речовин. Тобто, аміак у воді завжди наявний у незначних концентраціях, як обов`язковий компонент.

Підвищений вміст амонію свідчить про погіршення санітарного стану води. Вміст амонію в високих концентраціях у питній воді негативно впливає на людський організм. Може підвищуватись артеріальний тиск, відбуваються різноманітні розлади в роботі печінки та нирок. Токсична дія амонію залежить від його концентрації та тривалості споживання забрудненої питної води.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: GX - Новини Харкова