Перехід на зимовий час: коли і куди переводити стрілки годинника

1711
Україна у ніч з 28 на 29 жовтня перейде на зимовий час.

Перевести стрілки годинника на одну годину назад необхідно буде в ніч на неділю, 29 жовтня. 

Нагадаємо, переведення годинника в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України». Стрілки переводять двічі на рік (восени та навесні) в останню неділю жовтня та березня.

«Літній» і «зимовий» час було введено у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії протягом доби. Сьогодні таким порядком користується понад 110 країн світу.

Україна вперше перейшла на «літній» час у 1981 році. У 2011-му Україна розглядала варіант, щоб залишитися в літньому часі, але рішення не було ухвалено на найвищому рівні. Мешканці західних областей України скаржилися: через велику протяжність країни зі сходу до заходу, сонце в цих регіонах сходить пізніше за всіх, і діти будуть іти до школи у темряві. Крім того, час вирішили не чіпати через проведення Євро-2012.

Нагадаємо, 3 березня 2021 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №4201 про скасування переходу на літній час в Україні. Але 19 березня під час голосування у другому читанні у парламенті не набралася необхідної кількості голосів.

Читайте також: