Окупанти готуються до посилення наступу в Харківській області

954

Російська окупаційна армія у найближчі два місяці, ймовірно, збільшить інтенсивність своїх наступальних дій на Куп'янському і Лиманському напрямках з метою створення буферної зони навколо Луганської області. Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії.

Зазначається, що на тлі поступового просування ЗСУ на півдні рф спробує відновити ініціативу, повернувшись до наступу, і Куп'янськ-Лиман - один із потенційних напрямків для цього.

"Існує реальна можливість, що росія збільшить інтенсивність своїх наступальних зусиль на напрямку Куп’янськ-Лиман протягом наступних двох місяців, ймовірно, з метою просування на захід до річки Оскіл і створення буферної зони навколо Луганської області", - йдеться в щоденному огляді британської розвідки.

Там додали, що український контрнаступ спричинив тиск на російські сили в Бахмуті та на півдні України, однак західне угруповання військ рф продовжує дрібномасштабні атаки на ділянці Куп’янськ-Лиман.

В ISW вважають малоймовірним, що рф в найближчі два місяці проведе наступальну операцію оперативного рівня в районі Куп'янська та Лимана

“В останні тижні російські війська проводили локальні наступальні операції на північний схід від Куп’янська та на південний захід від Сватового, але немає жодних ознак того, що рф виділяє необхідну робочу силу та техніку, необхідні для перетворення таких локалізованих наступальних операцій на цій ділянці фронту в оперативні”, – пишуть в ISW.

На їхню думку, відновлення локалізованих російських наступальних операцій спрямоване на те, щоб відвернути українські сили від важливіших ділянок фронту.

Нагадаємо, після місяця жорстких боїв та значних втрат на Куп’янському і Лиманському напрямках противник здійснює перегрупування своїх сил та засобів, одночасно перекидаючи з території рф нові сформовані бригади та дивізії.

Читайте також: