В Україні в рамках проєкту "Збережіть українську культуру" розпочався збір коштів для відбудови Харківської державної академії дизайну та мистецтв, яка зазнала руйнувань внаслідок внаслідок обстрілу росіянами центру Харкова 2 березня.
Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.
Будівля Академії є пам’яткою архітектури і яскравим прикладом архітектури громадських споруд в стилі "українського модерну" початку ХХ століття.
"Пам’ятка є твором відомого архітектора Костянтина Жукова, видатного представника стилю українського архітектурного модерну. В цілому стилістика будівлі наслідує традиції дерев’яного культового будівництва — «закопанський» стиль даху, різьблені колони між вікнами, трапецієподібні дверні прорізи та інше", - йдеться у повідомленні.
У міністерстві нагадали, що будинок спершу передбачався для розміщення міської школи малювання й живопису (заснована в 1896 році на базі приватної школи малювання М.Д. Раєвської-Іванової), яка з 1912 року була реорганізована у міське художнє училище. У 1911 році викладач художнього училища М. Ф. Піскунов створив проєкт будинку для училища. Після його обговорення вирішили залишити план будинку, розроблний Піскунова, а для рішення фасадів будівлі Харківська міська управа оголосила конкурс. Серед умов мерії - фасади мають бути виконані в «українському стилі». Першу премію отримав проєкт К. М. Жукова. Будівництвом споруди керував архітектор М. Ф. Піскунов.
Долучитися до відновлення пам’ятки можна тут.
Харківської державна академія дизайну та мистецтв після ракетного обстрілу Харкова 2.03.2022
Нагадаємо, в рамках спільного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики України та телеком-оператора "Vodafone Україна" "Збережіть українську культуру" , спрямованого на залучення благодійних коштів для відбудови пам'яток культурної спадщини в Україні, триває збір грошей на відновлення Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди у селі Сковородинівка Золочівської громади на Харківщині.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua
Галина Половик