Наступ росіян у Харківському районі: як змінилася ситуація протягом минулої доби

749

Темп російських наступальних операцій на півночі Харківської області за останні 24 години сповільнився. Ймовірно, це трапилося через нову тактику військових і великі втрати росіян. Окупанти планують об'єднати плацдарми у Липцях і Вовчанську та створити прикордонну "буферну зону". Про це йдеться у повідомленні Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики вважають, що характер російської наступальної активності свідчить про пріоритет створення "буферної зони" на території Харківської області в міжнародній прикордонній зоні – замість глибшого проникнення до Харківської області.

За інформацією Генштабу ЗСУ, на Харківському напрямку підрозділи українських військ 14 травня відбили 11 атак противника зокрема, на напрямках Глибоке - Липці, Лук’янці - Липці, Борисівка – Нескучне, Шебекіно (рф) – Вовчанськ. 

На окремих ділянках, в районах села Лук’янці та міста Вовчанська, внаслідок вогневого впливу та штурмових дій противника, для збереження життя наших військовослужбовців та уникнення втрат, підрозділи здійснили маневр та перемістились на більш вигідні позиції. Бої тривають. Українські підрозділи не дають російським окупантам закріпитись. Проводяться контратакуючі дії, ворог під постійним вогневим контролем артилерії та підрозділів БПЛА Сил оборони

Нагадаємо, військовослужбовці армії країни-агресора рф 13 травня окупували село Лукʼянці Харківського району.

Читайте також: