Літопис України в обличчях зустрічає харків'ян у центрі міста (фото, відео)

3330
Автор картини назвав її щоденником війни.


Війна назавжди перевернула світогляд українців, залишила шрами та спогади, незабутні миті та обличчя...

Саме обличчя та образи з часів минулих до сьогодення з'являються перед очима кожного, хто виходить зі станції «Пушкінська» харківського метро, де експонується картина «Україна понад усе. Харківський щоденник війни»... Обличчя богів і янголів (Ісуса Христа, Богородиці, Архангела Михаїла, апостола Іоана), мудреців та філософів (Ярослава Мудрого, Тараса Шевченка та Григорія Сковороди), захисників та керманичів (Президента України Володимира Зеленського та Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного)...

Картина «Україна понад усе. Харківський щоденник війни» у метрополітені

картина «Україна понад усе. Харківський щоденник війни» у метро

Картина «Україна понад усе. Харківський щоденник війни»

Це цілий світогляд від заслуженого художника України Олега Лазаренка на неймовірних розмірів полотні зустрічає здивованих пасажирів підземки. Бо поряд з обличчями в мозаїчних сплетіннях є й тварини, потойбічні істоти й навіть українська писанка - символ всесвіту...Робота виконана у техніці мозаїчного кольоропису та вражає своїми масштабами, як і багато інших робіт митця.«Моя картина «Україна понад усе. Харківський щоденник війни» - це маніфест незламності героїзму українського народу. Посвята українським захисникам, волонтерам та харків’янам. Вшановуючи пам'ять, всім загиблим та постраждалим в цій боротьбі присвячується. Незламний козацький дух і сміливість наших сучасників створюють майбутню історію», - зазначив Олег Лазаренко в одному з інтерв'ю.Мимоволі зупиняєшся і поринаєш в сюжет картини з бажанням дізнатися, чим усе закінчиться, і з вірою, що Україна переможе... Бо зло має бути покаране!

Цікаві емоції картина викликає у глядача, але висновок у всіх один... "Талант Олега Лазаренка - це наш український скарб!" - написала у своєму пості заслужений журналіст України Тетяна Бабіна.Хто ще не бачив цей витвір мистецтва, поспішайте, бо вже зараз є певні обмеження - знімати картину у цілях безпеки заборонили без особистого дозволу відповідних інстанцій.

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко, Олександра Суфіянова, Тетяна Бабіна

Читайте також: