Історичний факт. Яскраве дійство в центрі Харкова дивувало глядачів

843
Цікаві факти з історії міста.

А ви знали? 1900 року в Харкові на Сергіївській площі в будинку Кузнєцова, навпроти нових фруктових рядів, відкрився так званий Електричний театр.

Приміщення театру, на жаль, залишало бажати багато кращого: воно складалося з довгої кімнати, з невисокою стелею, частину цієї кімнати займала сцена, а решта була призначена для глядачів.

Дійство в електричному театрі змінялося щогодини та складалося з двох відділень. У першому демонструвався кінематограф, у другому за допомогою електрики картина з натури - «Один день в горах Швейцарії».

На сцені глядач ледве розрізняв занурену в нічну темряву гірську ущелину. Підніжжя гори було усіяно маленькими будиночками та віллами, на мосту мерехтіли ліхтарі. А потім ніч зміняв ранок... Близько полудня на небосхилі з'являлися хмари, починалася сильна буря, було чути гуркіт грому та мерехтіння блискавок... Ілюзія виходила майже повна... А коли гроза минала, перед глядачами відкривався характерний альпійський захід сонця... З гори бігли потоки води, як наслідок зливи... Потім мало-помалу настає ніч: випливає місяць, спалахують зірки.

Це відділення електричного театру було надзвичайним.

Фото та матеріал: відкриті джерела

Читайте також: