Історичний факт. У Харкові почалось будівництво церкви, що дає прихисток і сьогодні (фото)

815
Цікаві факти з життя міста.


А ви знали? Цього дня, 6 лютого, в 1805 році розпочалося будівництво нової кам'яної Дмитрівської церкви на вулиці Полтавський Шлях (зараз) за проектом відомих харківських архітекторів Петра Ярославського та Євгена Васильєва.

Перша Дерев'яна церква в ім'я великомученика Димитрія була побудована в середині XVII століття в приміській слободі Гончарівка за Лопанню.Навпроти храму, в будинку матері, жив письменник Григорій Квітка-Основ'яненко, який, ймовірно, вінчався і відспівувався в цій церкві.У 1885-1896 роках церква зазнала капітальної реконструкції за проєктом архітектора Ловцова. Замість колишніх 800 осіб храм вміщував понад 2100 відвідувачів.

Храм було закрито у лютому 1930 року і передано у власність клубу «Автодор», згодом — товариству ДТСААФ.

У 1935 році колишню церкву було перебудовано у стилі конструктивізму, знищено куполи та верхні яруси дзвіниці, перегороджено внутрішній простір. Після війни у будівлі розмістився кінотеатр «Спорт».

З 1992 року храм передано Українській автокефальній православній церкві.

Храм діє і під час війни, у ньому приймають і підтримують вірян. А ще храм дає прихисток артистам, які неодноразово виступали в його стінах, даруючи свій спів і музику людям.Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела


Читайте також: