Історичний факт. Харківський політик здобув на віки славу мецената

558
Цікаві факти з життя міста.

Пам'ятаємо! Цього дня, 17 лютого, в 1910 році в Харкові помер Борис Філонов (1835-1910) – відомий у XIX столітті землевласник, політичний і громадський діяч, перший голова Правління Харківської громадської бібліотеки (1885–1893), меценат і колекціонер.

Філонов народився у дворянській родині. Закінчив юридичний факультет Харківського університету.

У різні роки виконував обов’язки почесного мирового судді, губернського очільника дворянства, гласного Харківської міської думи, голови комісії з нагляду за міськими спорудами, голови Харківського товариства сільського господарства, члена Харківського товариства поширення у народі грамотності та ін. Обраний головою Правління Харківської громадської бібліотеки (ХГБ) на загальних зборах її членів 26-го, за іншими відомостями, 28 вересня 1885 р. і сумлінно виконував ці обов’язки до 22 травня 1893 р.Але прославився Філонов своєю меценатською діяльністю.

Він був одним із ініціаторів створення Харківської громадської бібліотеки. У фонд бібліотеки він пожертвував велику кількість книг. Також Філонов збирав картини. Деякі полотна із його колекції зберігаються у Харківському державному музеї.

Читайте також: