Історичні факти. Харків не вперше святкує Водохреще 6 січня

2411
Цікаві факти з життя міста.

Сьогодні, 6 січня, Україна відзначає Водохреще — одне з найважливіших християнських свят. Воно пов'язане з проведенням обряду хрещення Ісуса в річці Йордан та його явлення народу як Спасителя та Месії.



З 2024 року наша країна знову відзначає свято за новоюліанським календарем.

А ви знали? До 1917 року у Харкові також користувалися новоюліанським календарем і святкували Водохреща 6 січня.

Саме цього дня щорічно в місті проходив Хрещенський ярмарок.

Його організували невдовзі після зведення харківської фортеці.




Асортимент товарів був феноменально широким. Греки наповнювали ярмарки горіхами, грецьким милом, турецьким курильним тютюном, чоловічими та жіночими панчохами, саксонським фарфором та музичними інструментами, іноземними сіножатями, французькими та німецькими рушницями. Купці з центральних областей країни везли залізо та мідь; вироби з чавуну, ваги з гирями, інструменти садові та теслярські; олов'яний, мідний, срібний посуд; хутра, полотна, галантерею, книги, чай, кава, цукор, сідла та іншу збрую, замки, столові прилади, черевики, капелюхи.
З великих міст везли особливо тонкі англійські тканини.

З донських станиць та чорноморських портів везли рибу, ікру, оселедець, сирі шкіри, виноград, родзинки, фініки, солоні маслини та лимони, вина, овечу вовну, рогату худобу та коней. Кримські татари привозили овчину, шкіри, різні дріб'язкові товари, фрукти та вина.

Козаки та селяни слобідських полків з'їжджалися із зерном, рогатою та дрібною худобою, птахом, м'ясом, салом, олією, медом, шкірами, дерев'яним посудом, лісовими, садовими та городними плодами.

У XIX столітті Харківський ярмарок був одним з найбільших у країні.

Фото та матеріал: відкриті джерела

Читайте також: