Фотографія з пораненою вихователькою з Харківщини перемогла на міжнародному конкурсі

2074

Фотографію, на якій зображена поранена Олена Курило, 52-річна вихователька дитячого садочка з міста Чугуєва, визнали найкращою в категорії "Війна" міжнародного конкурсу  International Photography Awards — 2023. Автор фото - американський фотограф-документаліст Вольфганг Шван.

Олена Курило, хореографиня та вихователька з Чугуєва, що випадково для себе і попри власне бажання стала чи не найвпізнаванішим символом російсько-української війни. Її обличчя у всьому світі запам’ятали, як обличчя – війни. 25 лютого, всього через добу після того, як перші російські бомби полетіли в українські житлові квартали, американські та європейські газети вийшли з її портретом на перших шпальтах, зокрема Guardian, Daily Express, Daily Mail, New York Post, Sun, Independent. 

Олена Курило всю частину життя до початку війни прожила в Чугуєві, тридцять років – працювала хореографом, останні чотири – вихователькою у дитячому садочку. 52-річна українка потрапила під обстріл у перший день війни 24 лютого. Коли російська армія відкрила вогонь по Чугуєву, снаряд потрапив у житловий будинок, де проживала Олена, внаслідок чого уламки шибки потрапили їй в обличчя. Із серйозними травмами очей та частковою втратою зору пробула в Чугуєві 22 дні. Потім виїхала до Дніпра, згодом - до Польщі. За рік повномасштабної війни Олена перенесла чотири операції: три з них їй зробили у Польщі, ще одну — в Лондоні. З моменту, коли фото Олени облетіло шпальти світових медіа, жінкою "почала опікуватися" британська газета Daily Mail. Саме завдяки команді цього видання жінка потрапила до Польщі та організували операцію у Лондоні.

Читайте також: