День народження харківського поета. На його горищі збиралися видатні митці (фото)

866
Цікаві історичні факти з життя міста.

Пам'ятаємо! Цього дня, 9 січня, 1923 року в Кременчуці народився поет Борис Полушин (Чичибабін).

Перед Другою світовою війною Борис Полушин вступив до Харківського університету. Під час війни служив у Закавказькому окрузі.

У 1946 був підданий репресіям з політичних мотивів і засуджений до ув'язнення. Вийшов на волю через п'ять років, працював різноробом у Харківському театрі драми та бухгалтером.

У першій половині 60-х публікувався у всесоюзних та харківських виданнях. У кімнаті Чичибабіна на горищі проходили знамениті у колах харківської інтелігенції літературні зібрання.Але незабаром переслідування поновилися. Чичибабіна не друкували, його виступи були під забороною. До широкої публіки Чичибабін повернувся лише за час Перебудови. І навіть був нагороджений держпремією 1990 року за видану власним коштом збірку «Дзвін».

У критичних розборах наводяться фрагменти різних віршів, які претендують на роль лейтмотивних у творчості Бориса Чичибабіна...

Помер Борис Чичибабін в грудні 1994 року, менш ніж місяць не доживши до свого 72-го дня народження. Похований на 2-му кладовищі Харкова.Ім'ям Чичибабіна названо вулицю у центральній частині Харкова, в районі Держпрому, на якій поет жив у 1950-х роках.На цій вулиці встановлено пам'ятну дошку зі скульптурним зображенням поета. Меморіальна дошка також рощташована на будинку, у якому жив і помер поет.

У Харкові і не тільки щорічно в мирні часи проводилися поетичні фестивалі -  Чичибабінські читання.

У 2018 році побачив світ повнометражний документальний фільм "Чичибабін".

Фото та матеріали: відкриті джерела

Читайте також: