Цього вечора у Харкові горять свічки пам'яті (фото, відео)

1902
Харків'яни згадують своїх видатних земляків.


Пам'ять про кожного видатного сина України житиме у віках, поки ми їх згадуємо, поки не тьмяніє світло, поки горить свічка!

Саме 16 листопада в 2021 році перестало битися серце Почесного громадянина Харківської області, скульптора, народного художника України Сейфаддіна Гурбанова.
Багато його робіт стали візитівкою Харкова, визначаючи нинішній скульптурний вигляд міста: «Скрипаль на даху», «Перша вчителька», «Інспектор ДАІ», «Сім чудес Харкова», пам'ятник у Сквері мислителів та інші твори майстра назавжди захопили серця харків'ян..."Нагору… в Небеса… Харків космічний був його мрією та проєктом!" - писала директорка Харківського планетарію Галина Железняк.Довідка. Сейфаддін Гурбанов Алі огли народився 19 жовтня 1962 року в Нахічеванській Автономній Республіці. У 1989 році закінчив Харківський художньо-промисловий інститут.

У 2004 році Сейфаддіну Гурбанову було надано звання Заслуженого художника України, а 2010 року — Народного художника України. Почесний громадянин Харківської області. Нагороджений Почесною відзнакою Харківської обласної ради «Слобожанська слава», Міжнародним орденом «Свята Софія», Міжнародною нагородою «Сократ» британського університету в Оксфорді.

Автор низки пам'ятників у Харкові: Нобелівському лауреату Іллі Мечникову, архітектору Олексію Бекетову, «Скрипаль на даху», «Перша вчителька», «Інспектор ДАІ», «Древо життя», пам'ятника Муслиму Магомаєву в Києві, Григорію Сковороді в Любляні та ін.

Світла пам'ять!

Роком раніше цього дня, 16 листопада 2020-го, трагічно загинув Леонід Садовський, режисер театру «Майстерня 55», професора Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського. Він помер у лікарні після тяжкої травми, отриманої від вуличних грабіжників. Але пам'ять про нього житиме у віках "Поки не тьмяніє світло! Поки горить свічка!" Адже його учні творитимуть і нестимуть світло людям із пам'яттю про свого вчителя.Світла пам'ять видатним синам Харкова! Колектив новинного порталу запалює свою свічку пам'яті кожного року!

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко  


Читайте також: