Цікавий факт. Чим лякає 29 лютого (фото)

601
GX поцікавився, чому переступний рік вважається нещасливим.

Сьогодні, 29 лютого, згадують святого Касіяна. Святий Касіян — це визначна постать в християнській традиції. Він жив у IV-V століттях і родом походив з Римської імперії.

Іван Касіян народився близько 360 року, ймовірно, в області Скіфії, на північному Причорномор'ї та нижньому Дунаї (тодішня Римська провінція, а сьогодні землі Румунії). Мав високий рівень освіченості. Прийняв чернечий постриг і відправився до Палестини, де провів безліч часу в аскетичних подвигах.

Після паломництва він разом з духовним братом Германом подорожував по Фіваїді та Скитській пустелі. Після собору під Дубом 403 року, який позбавив влади святителя Іоанна, константинопольський клір направив преподобного до Рима. У Константинополі Іван Касіян познайомився зі святим Іваном Золотоустим.

Після переїзду до Галії він поселився в місті Массилія (сучасний Марсель). Там він влаштував два спільнотних монастирі — чоловічий і жіночий. У 20-х роках V століття він сформував правила для монастирів, де разом живуть ченці різних гендерів.

Його письмова діяльність включає 12 книг "Про влаштування киновій" палестинських і єгипетських монастирів. Його бесіди з пустинними отцями дали зразки спільножитних монастирів і познайомили людей з духом подвижництва православного Сходу.

У Православній церкві день святого Касіяна припадає на 29 лютого, тобто тільки на високосні (касіянові) роки.А ви знаєте чому?

GX поцікавився, чому переступний рік вважається нещасливим.

Перший «зайвий день», 29 лютого, з'явився у 45 році до нашої ери через різницю між земним та астрономічним календарем. Римський імператор Юлій Цезар, дізнавшись, що сонячний рік складається не з 365 днів, а з 365 із чвертю, запропонував додавати по одному додатковому дню до кожного четвертого року.

За народним повір'ям, високосний рік вважається поганим і таким він став «завдяки» святому Касьяну. Додатковий день календаря – саме його день народження.

Згідно з давньою легендою, одного разу мужик попросив Касьяна та Миколу допомогти витягнути віз, що зав'язав в осінньому бездоріжжі. Касьян відмовився, а Микола допоміг. Перед Богом у раю Касьян виправдовувався тим, що не захотів бруднити свою сукню. На покарання Касьяну Господь наказав служити молебні на його честь лише раз на чотири роки, а чуйному Миколі – аж двічі на рік.

Переступному року здавна приписують різні лиха, катастрофи та хвороби. А сам день 29 лютого запам'ятався історії такими подіями:
1960 - землетрус повністю руйнує Агадір (Марокко). За кілька секунд загинула третина населення міста, 15000 людей;
1964 - літак компанії British Eagle International Airlines врізається у гору Глунгезер (Австрія). Усі 84 особи на борту гинуть;
1996 – при спробі посадки літак «Боїнг-737» врізається в схил пагорба за кілька миль від аеропорту Арекіпа (Перу). Усі 123 особи на борту гинуть.

Крім того, саме у переступний рік відбулася аварії «Титаніка». У нещасливому році в Парижі розбився легендарний авіалайнер «Конкорд», а у Вірменії стався страшний землетрус, де загинуло 23000.

Також на переступний роки припадають своєрідні антирекорди стихійних лих. Найсильніший землетрус стався в Чилі 22 травня 1960 - 9,5 бала за шкалою Канаморі (магнітудою 8,5 за шкалою Ріхтера). Найбільша кількість загиблих внаслідок землетрусу в Китаї припадає на 2 лютого 1556 року (загинули 830 тисяч осіб).

Фото та матеріал: GX, Наталія  Бойченко, відкриті джерела