Автоматичне нарахування соцвиплат припиняється. Кому із мешканців Харківщини треба знову подавати документи

948

З 1 січня припиняється автоматичне нарахування соцвиплат українцям за винятком тих, хто живе на окупованих територіях, або там, де тривають бойові дії. Інші мають самостійно поновити власні звернення з 1-го січня.

Це передбачено урядовою Постановою від 15 листопада 2022 року № 1320 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо призначення окремих видів державної допомоги та соціальних стипендій", яка набула чинності 30 листопада 2022 року.

Йдеться про наступні види допомог та пільг:

- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

- допомога на дітей одиноким матерям;

- допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

- тимчасова державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

- тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;

- державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної військової адміністрації Юрій Шпарга, Харківська область включена до такого Переліку територіальних громад, мешканцям якого, як і раніше, будуть автоматично нараховувати соцвиплати. 

Однак це не стосується жителів Харкова та області, які  виїхали в інші регіони України.

"Треба звернути увагу мешканців Харківської області, які на даний час перемістилися до інших областей та там зареєстровані як ВПО. Таким особам з 1 січня 2023 року, при завершені терміну призначення соціальних виплат, також необхідно подавати заяву та відповідний пакет документів для продовження виплат до органів за місцем проживання", - пояснив Шпарага.

Директор Департаменту також зазначив, що у разі виключення Харківської області із переліку "воєнних територій", соціальні виплати, подовжені в автоматичному режимі, будуть виплачуватимуться ще протягом місяця.

"Потім також на новий період необхідно подавати нову заяву та відповідний пакет документів", - зазначив Юрій Шпарага.

Також, за його словами, поновлено норму постанови Кабміну від 8 квітня 2020 року № 264, якою передбачено, що  на період карантину та один місяць після дати його відміни продовжується строк звернення за призначенням державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

 

Галина Половик