Пам'ятаємо! В цей день, 2 листопада, в 1887 році у Луганську народився Яків Ролл (1887-1961) - відомий ботанік і гідробіолог, член-кореспондент Академії наук України (1939).
Ролл закінчив Харківський університет. Після цього з 1915 по 1930 роки викладав у Харківському лісогосподарському та сільськогосподарському інституті.
У 1930-х переїхав жити та працювати до Києва.
З 1934 року працював на гідробіологічній станції у Києві, яка у 1939 році була реорганізована в Інститут гідробіології Академії наук України. Викладав у Київському університеті.
Опублікував понад 80 наукових праць.
Помер 3 листопада 1961 року. Похований в Києві на Лук'янівському цвинтарі.
А ви знали? Цього дня, 2 листопада, в 1990 році відбулося перше богослужіння у відреставрованому Успенському соборі. Богослужіння провів митрополит Харківський та Богодухівський Никодим.
Реставраційні роботи було розпочато у 1973 році. До 1986-го – у значній частині завершено. Цього ж року у соборі було відкрито органну залу.
Собор Успіння Пресвятої Богородиці (Успенський собор) - один із найстаріших православних храмів Харкова. П'ятий із дванадцяти офіційних символів міста.
Але війна нещадна навіть до святинь: 2 березня 2022 року внаслідок обстрілу ращистами міста було пошкоджено Успенський собор Харкова (вибиті вікна та вітражі, пошкоджено церковне начиння та оздоблення).
Трохи історії. Згідно з легендою, під час його зведення мер Харкова Василь Ламакін вимагав переробити проект і зменшити висоту дзвіниці. Однак архітектор Євген Васильєв його перехитрив. Замість загальної висоти він на кресленні поставив розміри кожного ярусу. Складати ж їх мер не став. Завдяки цьому Харків став володарем унікальної дзвіниці заввишки 89,5 метра, яка до 2006 року була найвищою будівлею Першої столиці.
Її будівництво тривало двадцять три роки. На будівництво витратили 3,5 млн штук цегли, на зміцнюючі стіни зв'язку пішло 64 тонни заліза. Товщина стін у основі перевищує чотири метри. На ній було встановлено дванадцять дзвонів вагою від шістнадцяти тонн до восьми кілограмів. У 1862 році на дзвіниці був встановлений годинник з боєм, замовлений у Парижі у фірми «Борель».