Людина проти хвороб: як знизити ризик інфікування

1872
Пандемія COVID-19 продемонструвала, як швидко інфекційне захворювання може розповсюджуватися по всьому світу і становити явну та реальну загрозу для будь-якої країни.

У минулому інфекційні захворювання були справжнім бичем для людства. Вони руйнували цілі міста і країни. Пандеміями чуми, віспи, холери, грипу, а також хронічними інфекційними захворюваннями, таких як туберкульоз та сифіліс, були охоплені величезні території. Інфекційні захворювання були головною причиною захворюваності та смертності протягом усієї історії людства.

На жаль, попри прогрес медицини у боротьбі з інфекційними хворобами, їх актуальність збереглася, інфекційні хвороби будуть мати місце в суспільстві. Ми перебуваємо в тісному контакті з дуже великою кількістю мікроорганізмів, але, на щастя, лише мала їх частина може викликати інфекційне захворювання. Хвороби, якими можна заразитися від хворої людини, викликаються вірусами, бактеріями, грибками, найпростішими або пріонами. Кожна людина потенційно може бути інфікована певним інфекційним збудником, створюючи небезпеку для інших людей, з якими вона контактує. Незадовільні умови проживання, відсутність чистої питної води, вживання продуктів харчування сумнівної якості, неможливість підтримувати особисту гігієну та багато іншого може призвести до зараження.

Хоча інфекційні захворювання надзвичайно численні, більшість з них піддаються лікуванню. З  винайденням антибіотиків, з впровадженням профілактичних щеплень,  підвищенням гігієни, дотриманням самоізоляції, змінивши умови в суспільстві, деякі хвороби вдалося ліквідувати, зробивши  ризик інфекції мінімальним.  Для сучасної людини знайомі такі проблеми, як нехтування карантином, сподівання на самолікування. Але головним для нашого здоров’я є саме профілактика цих захворювань. Більшість інфекційних захворювань легко контролюються вакцинацією, дотриманням елементарних правил гігієни, правильним режима  та збалансованого  харчування.

Щоби знизити ризик інфікування, дотримуйтесь простих порад:

  • • мийте руки;
  • • вакцинуйтесь;
  • • дотримуйтесь респіраторної гігієни та етикету кашлю;
  • • дбайте про безпеку води та харчових продуктів;
  • • не діліться з іншими засобами індивідуальної гігієни.

Дотримання  елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання, дозволить зберегти життя і здоров’я Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.

Джерело - Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб

Читайте також: