Коли очікується зростання захворюваності на COVID-19 в Україні

2699
У МОЗ розповіли, коли очікується зростання захворюваності на грип та COVID-19.

COVID-19 в Україні перейшов до категорії сезонних захворювань нарівні з грипом та іншими сезонними респіраторними інфекціями. Про це розповів головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін в ефірі національного телемарафону.

За рік Україна реєструє близько 6 млн випадків інфекційних захворювань, 98% - це саме грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. «До цієї статистики буде додаватися також коронавірусна інфекція. Зростання ми очікуємо, починаючи з 40-го тижня цього року, тобто з початку жовтня», - заявив заступник міністра охорони здоров'я.

«Вакцинація проти грипу не буде захищати від COVID-19 й навпаки. Тому варто зрозуміти, що людина, яка має важкі супутні захворювання або інші важкі стани, або похилий вік, вона має отримувати щонайменше 2 щеплення перед початком епідемічного сезону - і від COVID-19, і від грипу. У нас є майже 7 млн доз вакцини проти коронавірусу як для дорослих, так і для дітей. Але показники зараз доволі низькі. Сподіваємося, що до початку сезону люди частіше звертатимуться до своїх сімейних лікарів й отримуватимуть щеплення проти коронавірусної інфекції», - зазначив заступник очільника МОЗ.

Невдовзі в Україні стартує вакцинація проти грипу. Вакцина залишатиметься рекомендованою та буде доступна для населення на комерційному ринку, тобто через аптечну мережу. Наразі у МОЗ є підтвердження щодо отримання щонайменше 60 тис. доз вакцини проти грипу, яка буде надходити в країну як гуманітарна допомога та спрямована на рівень областей, щоб щепити на безоплатній основі медичних працівників та вагітних, оскільки це групи найвищого ризику щодо грипу.

Читайте також: