Пенсіонерам перерахують виплати. Хто може розраховувати на підвищення

2522

З 1 грудня пенсіонерам автоматично, без їх звернення, перерахують пенсії, - повідомили у пресслужбі Пенсійного фонду України (ПФУ).

"З 1 грудня 2022 року вдруге протягом року зростає розмір прожиткового мінімуму. Це є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в відомстві, для перерахунку є три підстави:

Перша - у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб: з 2027 грн до 2 093 грн (закон про держбюджет).

Це є підставою для перерахунку мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних (до 2 093 грн) та максимальних (до 20 093 грн) пенсійних виплат. 

"Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначається індивідуально та залежить від того, чи є в пенсійній виплаті складові, розмір яких базується на прожитковому мінімумі. Як правило, такий перерахунок стосується великої кількості пенсіонерів, однак середній розмір підвищення не є досить великим", - наголосили в ПФУ.

Друга - у зв’язку зі встановленням мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам з повним страховим стажем (30/35 років для жінок/чоловіків відповідно) віком до 70 років, які отримують "страхові" пенсії, на рівні 2 500 гривень або пропорційно наявному страховому стажу, виходячи з розміру 2 500 гривень.

З 1 грудня таким непрацюючим пенсіонерам з повним страховим стажем, яким 70 років і старше, розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути менше 2 500 грн. Тим, хто має меншу років страхового стажу, доплата встановлюється до розміру, пропорційного до їх страхового стажу.

Третя - у зв’язку зі зміною показника середньої заробітної плати, який застосовується при обчисленні пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та непрацездатним членам їх сімей, будуть підвищені виплати учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та непрацездатним членам їх родин.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2022 року пенсійні виплати зросли через збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 6500 до 6700 грн. Підвищився мінімальний розмір пенсії за віком непрацюючих громадян, які досягли віку 65 і більше років та які мають повний страховий стаж (не менше 30/35 років жінки/чоловіки), а також пенсіонери з інвалідністю внаслідок війни.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

 

Галина Половик

Читайте також: