Діти ремонтували вудку. Уламок ворожого касетного снаряду обірвав хлопчачі мрії (фото)

2793

Через війну, розв'язану росією в Україні, постраждало понад 1 289 дітей, з яких 440 загинули. Харківська область - на другому місці після Донецької за кількістю покалічених і вбитих дітей. На 25 листопада 2022 року, за даними ювенальних прокурорів, на Харківщині через російську агресію постраждали 266 дітей.

Серед вбитих росіянами - 10-річний Андрій Сєднєв із села Грушівка Куп'янського району  на Харківщині. У той роковий для нього день, 20 вересня, вранці хлопчик пішов до друга, аби разом відремонтувати вудку. Збиралися порибалити на місцевій річці Осинка.

с. Грушівка. Після обстрілу. 20 вересня 2022 року

Хлопці були надворі, коли їхнє село російські військові обстріляли касетними снарядами. Загинуло двоє дорослих, ще дев'ять отримали поранення, у тому числі четверо дітей 10-14 років.

Андрію осколком пробило голову. 10 днів у реанімації. 10 днів медики боролися за життя дитини. Але попри всі зусилля лікарів хлопчика не врятувати.

Андрій навчався у місцевій школі, у 5-му класі. Був веселим та допитливим. А ще, як багато сельских хлопчиків, захоплювався риболовлею.

«Навіть коли лунали вибухи, він не боявся і, хоч я просила не ходити на риболовлю, казав: "Буде нам що їсти…"», – розповіла Ольга Сєднєва, мама хлопчика.

 Андрій жив у селі з мамою та сестрою. Він дуже радів, коли у вересні його село українські бійці звільнили від окупантів.

«Казав: "Мамо, подивись які вони гарні, на них можна дивитись вічно!"» – згадує Ольга Сєднєва ті щасливі дні, коли, здавалося, усе лихе минулося.

Син у неї ріс слухняним, ввічливим, життєрадісним. Був помічником у мами. Але ворог, обірвав надії. Утікаючи, продовжував бити по мирним селам обстрілювати жилові кварилал забрав життя сина, а разом з ним і в    

За матеріалами платформи Меморіал: вбиті росією.

Нагадаємо, 6-річний Максим Дудник, з Ізюма, загинув 22 березня.  Він вийшов погрітися на сонечку  з погреба, де родина пересиджувала ворожі атаки.

 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

Галина Половик