У Харкові працює виставка-подорож (фото, відео)

9079
Для багатьох відпустка під час війни - це мрія, але віртуальну прогулянку у горах і спогади ніхто не може не відібрати.

Ювілей - це час замислитися та поділитися своїми надбаннями. Чудовий педагог та яскравий харківський митець Сергій Грічанок до свого 60-го дня народження поділився з земляками своїм творчим надбанням. Виставка його робіт «Яскрава палітра Ворохти» цілком присвячена маленькому смт Ворохта Івано-Франківської області, що розташоване у самому серці Карпат. Там автор під час подорожей робив замальовки. Картини можна побачити до 30 липня в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури та мистецтва (Пушкінська, 62).

'ять моїх виставок з краєвидами Ворохти вже відбулися у містах Ворохта, Івано-Франківськ, Косів, Ужгород, Яремче, а цього разу, запрошую всіх охочих доторкнутися до «Яскравої палітри Ворохти» у моєму рідному Харкові. З 382 робіт, що були в цій серії, 40 - вже мають приватних власників, є в фондах музеїв та бібліотек. Деякі з них брали участь в аукціонах для потреб ЗСУ. В цих роботах використовується акварель, білила, кольорова туш та чорнила, папір різних відтінків", - розповів Сергій Федорович (картини також можна побачити в альбомі на фейсбук-сторінці  GX).

Хто не має можливості відвідати чуттєву виставку у Харкові особисто, пропонуємо зробити це віртуально.

"Що для мене Ворохта... Це казка-спогад! Майже два тижні у снігах і горах з донькою та моїми улюбленими студентами ХНУРЕ! Пригода 2004 року досі гріє душу. Краса самої Ворохти окрема мова - навіть подорож до неї була цікава... А потім канатка, гори з висоти пташиного польоту та оберіг з Матінкою Божою, який і досі в мене дома. Дякую автору робіт Сергію Грічанку за мандри його картинами! - поділилася спогадами Наталія Бойчекно. -  Кожен охочий до кінця липня може влаштувати собі мандрівку в місто Ворохта, яке завжди буде вабити туристів та спортсменів... Віримо, настане мир, і ми ще відвідаємо селище, яке надихнуло художника намалювати стільки чудових світлин".

Талановитий художник, чудовий вчитель та прекрасна людина - саме так про автора кажуть друзі! Саме це відчувається в його роботах, які вхопили душу Ворохти й донесли до глядача.

Колектив GX, друзі та шанувальники автора вітають Сергія Грічанка с ювілеєм! Бажаємо творчої наснаги та Миру, як на картинах, так і у житті!


Нагадаємо, виставка триватиме до 30 липня в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури та мистецтва (Пушкінська, 62).

Автобіографія Сергія Федоровича Грічанка. 
19 червня 2023 мені виповнилося 60 років. Більше 30-ти з них я присвятив педагогічній діяльності. Навчання стало моєю професією та залишилося моєю власною потребою.

Змалку я обожнював малювання, історію мистецтв, всесвітню літературу, мріяв про мандри. Мої дитячі захоплення та бажання протягом часу якось поєдналися кожного дня я відкривав для себе щось цікаве, нове, креативне, що не залишило мене і досі. В 1989 році я закінчив Харківський художньо-промисловий інститут, де навчався на факультеті «Інтер'єр та обладнання». Мої творчі плани ніяк не були пов'язані з дитячою творчістю, але знайомство з Харківським ліцеєм мистецтв № 133 назавжди змінило ритм мого життя. Я не мав педагогічного досвіду, мені треба було навчитися розуміти мову дитячого малюнку та налаштуватися на хвилю дитячих мрій, думок, почуттів. Мені здається, я ще на шляху, адже процес цього пізнання триває і досі.

Вивчення світового педагогічного досвіду та передача колегам моїх власних досліджень с важливою складовою моєї роботи. Участь у різних методичних заходах Харкова, Києва, Львова, Херсона, Клайпеди, Мінська; робота у складі журі (Білорусь (2011-2013), Польща, Македонія, Чехія, Гонконг (2013-2015), Україна, (2018-2023)) дуже допомогли мені в розвитку мого власного ставлення до дитячого образотворчого мистецтва.

Так склалося що більшість моїх творчих планів і зараз пов'язані з дитячою творчістю. Понад 50 з них вже здійснилися. Це організація дитячих конкурсів, виставок, міжнародних проєктів та майстер-класів для майбутніх художників. Багато з них було в межах побратимських зав'язків Харкова з містами Варна (Болгарія), Познань (Польща), Нюрнберг (Німеччина), Цинциннаті (США). Багато років я співпрацюю з БФ «Дитяча Львівська галерея», часописом «АРТКЛАС», Міжнародним Форумом «Золотий мольберт». Зараз я є головою журі та співорганізатором ЕСТАФЕТИ МИРУ форуму, який народився в перші тижні війни та об'єднав дітей України й 22 країн світу, зокрема Словаччини, Чехії, Туреччини, Болгарії, Норвегії, Мексики, Тайвані, Японії, Литви, Угорщини, Італії, США, Малайзії, Ірландії, Греції тощо.

Участь у пленерах це не лише моя улюблена справа, але й моїх учнів. Подорожуючи з юними вихованцями по країні та далеко за її межами, я почав власноруч перевтілювати побачені краєвиди на папері. Спочатку це були своєрідні майстер-класи з пленерного живопису для моїх учнів, але захоплення красою різних міст та країн переросло у бажання робити міські пейзажі на основі замальовок та спогадів у вільний час вдома. Так, народилися мої персональні виставки: з 2015 року пройшло 8 моїх персональних виставок у Харкові, одна У Херсоні (2018) і це не весь перелік.
Протягом 2022-2023 року пройшло 5 моїх персональних виставок з краєвидами Ворохти на Заході Україні. 382 робіт, що були в цієї серії, 40 - вже мають приватних власників, є в фондах музеїв та бібліотек. Деякі з них брали участь в аукціонах для потреб ЗСУ. 

Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, архів Сергія Федоровича Грічанка

Читайте також: