Харківські діти через музику розповідають світу про свою країну (фото, відео)

2330
Символічно, що напередодні Дня захисту дітей завершення цьогорічного Kharkiv Music Fest було доручено Дитячому симфонічному оркестру фестивалю.


Це було чуттєве святкове дійство у справжній «Мистецькій фортеці», створеній колективом СХІД ОПЕРА та іншими учасниками проєкту. Під час війни усі наші діти швидко подорослішали... До сліз пробирали слова у кожному відеозверненні солістів оркестру (Варвара Касьянова, Віра Бондаренко, Кирило Тарановський) про єдність з колективом, про перемогу України та мир, про мрію вирости й присвятити себе улюбленій справі. Світ бачить і чує їх — вони наша надія і віра, саме заради них наші захисники боронять Україну, щоб в них був час і можливість відбудувати країну й показати світу, на що ми спроможні!

Невипадковими були й твори, які лунали у цей вечір…

Сім тижнів поспіль, з 13 квітня до 31 травня, весь світ разом з Харковом - «Слухав! Чув! Відчував!» - неймовірне дійство від незламних митців України. Адже Kharkiv Music Fest - фестиваль, який не припиняв свою роботу навіть у важкі дні початку повномасштабного вторгнення, під вий сирен і вибухи лунала музика всесвіту. Кожна зустріч в рамках Kharkiv Music Fest відбувалася в надзвичайно теплому колі.

«Я радий кожному заходу, який відбувається в нашому місті. Це щастя, що є така можливість у наш надскладний час!» - наголосив заслужений діяч мистецтв України, диригент СХІД ОПЕРА Юрій Яковенко.



Кращі музиканти, викладачі та учні Харкова… України та не тільки… доторкнулися до створення яскравого і незабутнього дійства, яке доводить усьому світові, що Україна гідна, щоб за неї боротися!

Виконавча директорка фестивалю Марія Горбонос передала привітання від президента міжнародного фестивалю класичної музики Kharkiv Music Fest Сергія Політучого, а ще висловила щиру вдячність команді оперного театру й особисто його керівнику.



Завершальний концерт відкривав керівник «Мистецькій фортеці», директор ХНАТОБ /СХІД ОПЕРА, заслужений діяч мистецтв України Ігор Тулузов. Він подякував нашим захисникам за кожну можливість творити у вільній країні, привітав усіх творців, учасників і гостей Kharkiv Music Fest, подякував кожному, хто доклав руку до створення цього яскравого фестивалю і запросив на сцену Дитячий симфонічний оркестр фестивалю, який цього дня грав під орудою видатного диригента Віталія Алексейонка (артистичний директор фестивалю, володар Першої премії Міжнародного конкурсу диригентів імені Артуро Тосканіні (Італія, 2021), лауреат «MDR Conducting Competition 2018» та інших міжнародних конкурсів, головний диригент Німецької опери на Рейні в Дюссельдорфі/Дуйсбургу з початку сезону 2024-2025).



Маестро Алексейонок з гордістю представив оркестр. Адже діти – це майбутнє, і можна впевнено сказати, що Україна має його!



Юні музиканти підхопили прапор надії від своїх старших колег і гідно розпочали виступ з Гімну України!



Кожен твір, який лунав того вечора, розпочинався з оповіді солістів – їхніх мрій і сподівань. Кожна композиція мала свій сенс.



Основною частиною концерту стала прем'єра в Харкові «Української сюїти» американського композитора Квінсі Портера. Віталій Алексейонок звернув увагу глядача, що навіть в ті часи (1925 р.) в Америці вже добре знали про Україну.



У програмі концерту значне місце займала музика Моцарта, адже він своїм прикладом довів важливість не лише мати талант, але й можливість його розвивати. Солістами цієї частини програми були учні Харківського державного музичного ліцею, чотирнадцятирічні Віра Бондаренко та Кирило Тарановський.



А ви знали? Концерт для фортепіано з оркестром найвідоміший в історії музики вундеркінд Моцарт написав у 16 років – це, майже стільки, скільки зараз учасникам дитячого оркестру Kharkiv Music Fest. У виступі брали участь 18 музикантів дитячого оркестру, наймолодшому з них — 13 років.





До речі, соло під час виконання твору Моцарта "Маленька нічна серенада" виконувала 13-річна Анастасія Ступак.



А потім у зал увірвалися до болю знайомі ноти української мелодії від автора Гімну України – оркестрова сюїта – «Коломийка» М. Вербицького.
Зал стоячи з оплесками та сльозами на очах дякував музикантам!



Овації наростали й наростали. Вдячні артисти зіграли «На Біс!» парафраз на тему Національного Гімну України Юрія Шевченка «Ми Є!» (соло на скрипці зіграла 17-річна Варвара Касьянова).

Із гордістю артистичний директор фестивалю й диригент Віталій Алексейонок представив і привітав юних артистів та їхніх викладачів.



Особливо маестро відзначив роботу керівниці оркестру Ольги Піщити та видатного харківського диригента Юрія Яковенка.





Ведучим яскравого дійства був запальний головний режисер СХІД ОПЕРА, заслужений діяч мистецтв України Армен Калоян, який дуже любить імпровізацію та своїх талановитих колег.



Він подякував глядачеві, який усі 7 тижнів підтримували артистів і чекав на кожну зустріч, подякував усім, хто створив диво, а ще пообіцяв нові зустрічі у «Мистецькій фортеці», а ще краще – на великій сцені ХНАТОБ!

Вони «ЦЕ!» зробили! Гордість! Повага! Віра! Країна з таким потенціалом обов'язково переможе!







Після прощальних слів зал перетворився на родинний вулик – усі сміялися, плакали, обіймалися, робили фото на пам'ять і мріяли...



«Діти працювали неймовірно гарно! Велику роботу зробила їхня керівниця Ольга Піщита, а ми диригенти, я та Юрій Яковенко, зробили ті останні десять відсотків, які ви почули. Всій команді величезне – «Дякую!». Радий бути тут – в Харкові і працювати з вами!» - поділився з читачами GX своїми враженнями від цьогорічного фестивалю його артистичний директор та диригент Віталій Алексейонок.



Дякуємо і вже чекаємо на нові зустрічі з Kharkiv Music Fest!

Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Kharkiv Music Fest, ХНАТОБ, відкриті джерела

Читайте також: