А ви знали? 27 липня в 2004 році Харків та Познань обмінялися виставками. У Познані у галереї «Арсенал» відбулася виставка «Харківська фотографія». Було представлено понад 60 фотографій відомих харківських фотографів: Володимира Бисова, Володимира Оглобліна, Євгена Павлова та багатьох інших.
Ця виставка розпочинала експозиційний обмін між містами-побратимами Познанню та Харковом. Таку співпрацю ініціювала Харківська міська муніципальна галерея. Пізніше у муніципальній галереї Харкова відкрилася виставка «Бездоріжжя уяви» – пейзажі 24-х польських фотографів. Експозиція була присвячена 350-річчю Харкова.
Міста-побратими Харкова і під час війни постійно підримують нас. Під час війни у галереї «Арсенал» в Познані (Польща) відбувся виставковий проєкт відео та медіа-арту «З міста Залізобетону» ,який представили сім харківських митців і мисткинь:
- Артем Волокітін — працює переважно в традиційній техніці олійного живопису, у напрямках гіперреалізму і необароко. Отримав Гран-Прi Non Stop Media і місце на першому конкурсі Pinchuk ArtPrize, брав участь в основній програмі Венеціанської Бієнале (2015), стажувався у Лондоні. У виставці представляє відео «Комбінаторика» (2013-2022), сучасну версію якого доробив минулого року за час резиденції в Німеччині.
- Влас Бєлов — художник концептуального напрямку, digital artist, virtual performer. Одним з перших у Харкові і країні зайнявся 3D-програмами, VR і NFT-art; постійно бере участь в міжнародних цифрових форумах, продовжує досліджувати цей інноваційний напрямок у мистецтві.
- Юлія Голуб — професійно займається відео, інсталяцією, перформансом, фотографією, медійним колажем. На виставці представляє антивоєнну серію «Корова», витоки якої сягають 2014 року з подій на Донбасі.
- Тетяна Малиновська — працює у напрямку магічний реалізм, ковровий живопис, відео, ліногравюра, графіка. Співпрацює з Артемом Волокітіним у креативній арт-лабораторії.
- Роман Мінін — працює в живописі, графіці, фотографії та стріт-арті. Одним з перших в українському мистецтві почав використовувати технології VR, Cripto-art, NFT у роботах. На виставці представляє відео New Maya Challenge про долю сучасного пролетаріату та гегемона.
- Оля Федорова — концептуальна художниця, працює з текстом, фотографією, відео, мультимедіа. Практикує акціонізм і перформанс, бере участь в арт-резиденціях по всьому світу. На виставці представляє відео «Соняшники», яке відсилає до події битви за Іловайськ у 2014 році.
- Олексій Яловега — експериментує з новими і старими сенсами в новітніх медіа. На виставці представить авторську NFT-серію, яку створив в 3D-скульптурі.
Фото та матеріал: відкриті джерела