Клеймо розпеченим залізом по тілу: колишніх учасників АТО та цивільне населення катували на Харківщині (фото)

1077

Pаочно повідомлено про підозру 41-річному російському військовому у порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). Про це розповіли в Харківській обласній прокуратурі. 

Встановлено, що 41-річний підполковник з позивним «Морячок» здійснював керівництво військовослужбовцями 30-ої мотострілкової бригади центрального округу рф під час окупації с. Піски–Радківські Ізюмського району. За даними слідства, він наказував своїм підлеглим катувати колишніх учасників АТО та цивільне населення з метою отримання даних стосовно проукраїнськи налаштованих громадян та військовослужбовців ЗСУ. 

Окупанти били людей електрошокером, палицями та утримували в підвальних приміщеннях без їжі та води. Навіть все це російським військовим здалося недостатнім: двом колишнім учасникам АТО вони поставили на тілі клеймо розпеченим залізом. 

Кожній незаконно затриманій людині російські військові присвоювали «порядковий номер» та наказували їм відкликатись на нього. 

Крім того, вони примушували потерпілих «для профілактики» прибирати вулиці та копати окопи.

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозрюваного у розшук. 

Читайте також: