Оголошення на будинках і деревах. Мешканцям Харкова нагадали про штрафи

8305

Робітники з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями КП "Харківблагоустрій" активно борються з "вічною" проблемою дворів у місті – заклеєні оголошеннями стовпи, дерева та входи в під’їзди. Чи є за це відповідальність і де можна розміщувати оголошення – розповіли в КП "Харківблагоустрій".

Під час прибирання дворів майже з кожного під’їзду робітники підприємства постійно зривають оголошення. І хоча на будинках або поряд з ними є відповідні дошки, листівки все одно клеять на двері та фасади будинків, стовпи та інші поверхні, руйнуючи їх структуру.

Згідно з Правилами благоустрою міста Харкова забороняється наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях. Тобто не можна розміщувати оголошення на стовпах, електроопорах, парканах, деревах, стінах чи дверях будинку та ін. На підставі статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за розміщення рекламних оголошень у невідповідному місці передбачений штраф. Для звичайної людини, яка щось купує, продає чи когось розшукує, – дане порушення тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн). Якщо ви займаєтеся підприємницькою діяльністю і на дверях під'їзду рекламуєте свої послуги – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).

У КП "Харківблагоустрій" інформують, що розміщувати зовнішню рекламу у дворах можна на дошках оголошень та на інформаційних стендах. Якщо поруч з будинком таких нема, то варто звернутися в диспетчерську службу "1562" та залишити заявку.