У харківському метро створили "кімнату на вимогу" (фото, відео)

2725
Як і у фантастичних романах про Гаррі Поттера виставку дитячих робіт зможе знайти лише той, хто справді хоче (саме для цього у романах Джоан Роулінг. існувала "кімната на вимогу") побачити надію в дитячих очах.


У кінці платформи ст. м. "Історичний музей", ліворуч за великим плакатом, як у комірчині тата Карло - вхід у таємну кімнату, де проходить виставка дитячих робіт.

Знайти її вдалося лише після підказки охоронців в метро, але потім було приємно спрямовувати туди людей...

«Погляд на щастя»... Саме назва картини тринадцятирічної Поліни Ковальової з Харкова передає всю суть дитячої експозиції. Щасливі миті, плани на майбутнє, яскраві спогади з життя "До" війни... Та погляд крізь вікно дійсності "Після"...



Погляд наших дітей, які стали дорослими в одну мить. Викладач дівчини О.Ф. Звольська з дитячої художньої школи №1 ім. І. Ю. Рєпіна як і інші педагоги можуть пишатися талановитими дітьми. Кожна зі 100 робіт Міжнародного українсько-польського художнього проєкту "Спільний обрій" викликає бурю емоцій - від безмірного щастя та мрії до нестерпного болю та відчаю, від горя до надії.

Виставку була відкрита 8 вересня (за адресою - м. Харків, станція метро "Історичний музей"). Працюватиме вона до 19 вересня (більше подробиць у пості на фейсбуці).

Як повідомляють організатори, з березня по травень 2023 року проходив перший етап Міжнародного українсько-польського мистецького проєкту "Спільний обрій". Його підсумком стало відкриття 25 травня виставки робіт учнів Харківської дитячої художньої школи №1 ім. І.Ю. Рєпіна (Україна) і Краківського ліцею образотворчого мистецтва ім. Юзефа Клюзи (Польща) у місті Кракові.

«Обрій - це те, що я бачу, коли дивлюсь уперед. Переді мною моє майбутнє життя, осяяне моїми мріями, наповнене моїми цілями. Як мені досягнути цього обрію, яким буде мій шлях до нього: прямий і широкий, вузький та тернистий, повний перешкод? Та у будь-якому разі, я не буду йти ним на самоті. Зі мною будуть мої друзі, партнери, сім'я, велика і дружня європейська родина, що приймає нас у свої обійми. Європейська родина, яка плекає, відстоює загальнолюдські цінності: повагу, мир, любов, дружбу, яка будує і розвиває суспільство турботи і справедливості», - дуже влучно про спільну роботу написали представники проєкту.

Метою співпраці двох країн є відображення дитиною бачення свого майбутнього в нових реаліях сучасного життя, можливість творчого спілкування між учнями Харківської дитячої художньої школи №1 ім. І.Ю. Рєпіна і Краківського державного ліцею образотворчого мистецтва.

До проєкту учні школи та ліцею створили понад 400 робіт. Вік учасників - від 8 до 18 років. Кращі роботи, 50 від харківських учнів і 50 від краківських ліцеїстів, прикрасили підсумкову виставку проєкту "Спільний обрій".

Зараз виставку "Спільний обрій" можуть побачити харків'яни. 

Організатори також планують показати виставку в інших містах Польщі, Європи і України.


Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, організатори проєкту

Читайте також: