Музика на варті. Харківська культурна фортеця знову зустрічає гостей (фото, відео)

2090
Їх не залякали сирени і вибухи: на Харківщині з благодійними концертами побував брасс-квінтет "Brass Ukraine" з Національної філармонії України.


Артисти не лише подарували свій виступ незламному Харкову , а ще й відвідали мешканців області. Зокрема , концерти відбулися в селах Караван та Наталине(Красноградського району, а ще в селищі Солоницівка.

Кожен виступ під оплески, з квітами та вдячністю за підтримку. Музиканти віртуозно грали відомі і не відомі українські мотиви, а ще світові хіти.

Багато хто пам'ятає незламний український музичний гурт «Тріо Маренич», що виконував пісні українською мовою ще в 1970-1980 роках. Символічно концертна програма гостей Українського АРТ ХАБу "Мистецька ФОРТЕЦЯ" розпочалася з "Мареничевих співів" Андрія Білоусова, написана в дусі попурі українських народних пісень. Адже саме в Харкові в 1971 році колектив «Тріо Маренич» зайняв перше місце на огляді ВІА.

Потім лунали чарівна "Українська фантазія" (А. Серебренников) та Jive for Five (П. Негле).

До речі, виконання Cantina Band Дж. Вільямса зі стрічки "Зоряні війни" вразило найдосвідченіших поціновувачів мистецтва. "Це було сильно!" - прокоментував виступ Євген Ткаченко.

Не лише музика вразила глядача... Чуттєвий вірш про нашу сучасність - мирні спогади і біль втрат... Про останнє танго для неї... Став вступом до "Фантастичного танцю" Р. Мендеса.



Сюрпризом стала "Самби на одній ноті" (К. Жобіми). Адже її квінтет "Brass Ukraine" виконав разом із тріо з залу. Неймовірні харків'янки з трійки запрошених, наче й самі з відмого гурту, танцювали й відбивали рітм разом з музикантами під оплески вражених глядачів.



А ще були St. Louis Blues (Д. Генді), Спіричуелс - When the Saints Go Marching in в обробці О. Педоренка... А як витончено грала туба (Г. Декоста - Tuba Tiger Rag в аранжуванні Л. Гендерсона)...
А ви знали? В 1835 німецькі майстри музичних інструментів Вільгельм Віпріхт і Карл Моріц створили басовий інструмент і назвали його туба. А ось сучасним видом туба завдячує бельгійському музичному майстру Адольфу Саксу, більш відомому винаходом саксофона.

Чуттєвою крапкою виступу став духовний гімн Amazing Grace в аранжуванні Л. Гендерсона ("Коли святі марширують",).



Зал стоячи аплодував гостям зі столиці. Да так палко, що отримав "На біс!" легендарну мелодію С. Чарнецького «Ой, у лузі червона калина…» (у обробці А. Потієнка), яка вже вкотре стала народним символом боротьби українського народу проти загарбників.



Дякуємо гостям! Чекаємо на нові зустічі!

Разом ми сильні! Віримо Богові та ЗСУ!

Україна переможе!

Фото та матеріал: Наталія Бойченко, GX, ХНАТОБ / СХІД ОПЕРА

Читайте також: