Цікава міжнародна дата стосується Харкова (фото, відео)

1375
Сьогодні, 17 січня, відзначають День канатної дороги.

А ви знали? Ця щорічна дата пов'язана з уродженцем Великобританії, американцем Ендрю Смітом Халліді, який цього дня на початку 1871 року отримав перший патент на канатну дорогу.



А вже в серпні 1873 року вперше відкрилася його залізниця Clay Street Hill Railroad.



Вона була першою успішною вуличною залізницею з канатною тягою і розташовувалась на Клей-стріт, особливо крутій вулиці в Сан-Франциско (Каліфорнія, США).



Харків теж пишається своєю канаткою. У 2016 році 12 вересня відома британська газета The Guardian включила харківську канатну дорогу до списку 10 найкращих в світі. До списку увійшли канатні дороги, розташовані в гірських районах Британської Колумбії в Канаді, Болівії, Китаї, Гонконгу, Швейцарії, Малайзії, Бразилії та інші.



Нагадаємо, харківська канатна дорога була відкрита 1971 року.

Її довжина складає 1387 метрів. З'єднує парк Горького з районом Саржиного Яру, тому може використовуватися не тільки для розважальних прогулянок, але і як повноцінний вид транспорту. 

Час «польоту» – 18 хвилин. А максимальна висота – 26 метрів. Це приблизно рівень 8-поверхової будівлі.



На момент створення дороги вартість проїзду складала лише 15 копійок. Але це вп'ятеро більше, ніж коштував проїзд трамваєм. Що цікаво існували місячні проїзні.



Можливо, дехто, поспішаючи на роботу, користувався саме канатною дорогою, щоб дістатися від Павлова Поля до заводів ХАЗ і ФЕД.

Але потім був лютий 2022 року... Війна... З початку війни рашисти неодноразово завдавали ударів по Центральному парку міста - атракціони та алеї парку зазнавали ушкоджень, були й поранені робітники (про що свідчать фото з новин ЗМІ тих жахливих днів). Це зробило неможливим використання атракціонів, в тому числі й канатної дороги.



Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Суспільне, відкриті джерела

 

Читайте також: