Вічна тема творів Толкіна знайшла відгук у наш важкий час (фото, відео)

3987
Під захопливий відеоряд лунала музика з екранізації найвідоміших творів Джона Р. Р. Толкіна - «Володар Перснів» і «Гобіт».

Епічним та захопливим був шоу-концерт "GOLLUM" у виконанні оркестру Capella Pergolesi під орудою Владислава Саверського (солісти: перша скрипка - Дмитро Амстибовський, фортепіано - Станіслав Потоцький, орган - Поліна Чорна). Під відеоряд на екрані лунала музика з екранізації найвідоміших творів Джона Р. Р. Толкіна - «Володарь Перснів» і «Гобіт».

В наш надважкий час кожен цінує свої щасливі миттєвості, тому справжньою оцінкою творчості колективу стали дві повні зали. Після кожного виступу - оплески та квіти... Доторкнутися та відчути на собі магію тих весняних виступів можна через фото та відео у пості журналістки GX.



А ви знали? Автор «Гобіта» та «Володаря Перснів» Джон Роналд Руел Толкін на своєму досвіді пізнав увесь біль і жах війни в окопах Першої світової.
Світ епічного фентезі Джона Роналда Руела Толкіна наповнений звуками армій, що б’ються.

Трилогію «Володар Перснів» було створено у важкі часи Другої світової війни. Протягом усієї трилогії силам Добра доводиться долати численні перепони на полі битви. Ця вічна тема знаходить відгук й у нашому світі.... І навіть в історії України...

Зкорема, Хотинська битва у вересні 1621 року, в якій 50 тисяч українських козаків змагались проти 150 тисяч турків. Перемога була здобута завдяки геніальним військовим здібностям Гетьмана Петра Сагайдачного, якому вдалося виснажили османські війська подібно до рохірійців з королем Теоденом на чолі в Битві на Пеленорських полях! Хотинська фортеця – це Мінас Тіріт, османи – орки, українці – рохірійці, Сагайдачний – Теоден. Щодо топографії творів, то дехто впевнений, що деякі місцини на картах Толкіна нагадують Україну.

До речі, у 2013 році, коли на екрани вийшла друга частина «Гобіту», з’явився відеоролик "Повстання гобітів", в якому кадри Майдану чергувалися з кадрами з фільмів режисера Пітера Джексона.

Отож-бо, сміливі «гобіти» не підкоряться злій волі. "Оркам" це давно треба зрозуміти...

Мабуть, не випадково на локації, де відбувалися виступи оркестру, ще й працювала тематична виставка - "Харків: міфологія в центрі міста".

Більше фото у пості на GX.



Нагадаємо, наступну зустріч з артистами заплановано на 31 березня: о 18.00 відбудеться ще один камерний проект - STRINGS GALA CONCERT.
В романтичній атмосфері для глядача гратимуть професійні солісти, лауреати міжнародних конкурсів Олександр Плющ (віолончель), Дмитро Амстібовський (скрипка) та Євген Амстібовський (альт), котрі мали честь грати майже у всіх країнах Європи. Концертмейстер - лауреат міжнародних конкурсів Станіслав Калінін.



Програма концерту:
"Лебідь" К. Сен-Санс
"Список Шиндлера" Дж. Вільямс
"Адажіо" Т. Альбіноні
"Забуття" А. П`яццола
"Ріо Сена" А. П`яццола
"Кантабіле" Н. Паганіні
"Спогад про Альгамбру" Ф. Таррега
"Прекрасний розмарин" Ф. Крейслер
"Граве" Ї. Бенда
"Болеро" М. Стецюн
"Іспанський танець" М. Скорик.
Квитки за посиланням.

А ще 14 квітня на численні прохання знову пролунає музичний шоу-концерт "Дім Дракона" з кінопроекцією та саундтреками з серіалів "Дім Дракона" та "Гра Престолів" (докладніше у новині GX).



До того ж 21 квітня на глядача чекає хоровий концерт камерного колективу "Ха-ха хор" (хормейстери - Анастасія Хамідулліна та Ксенія Підопригора, соліст - Владислав Зеленев).



Фото, відео та матеріал: Наталія Бойченко, Capella Pergolesi, Владислав Саверський

Читайте також: