Тетяна Єгорова-Луценко: Закон про деолігархізацію зачіпає інтереси впливових осіб, тому його намагаються дискредитувати

2791
Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект про деолігархізацію. Документ розрахований на 10 років і встановлює правила взаємодії представників великого бізнесу з органами влади. У партії “Слуга Народу” відзначають, що зареєстрований законопроєкт зачіпає інтереси багатьох впливових осіб, тому його ідеї свідомо намагаються дискредитувати.

У відповідь на критику від опонентів, законопроєкт отримав велику підтримку серед депутатів місцевих рад. Зокрема, на Харківщині депутати під час сесій звертаються до народних депутатів з проханням якомога швидше проголосувати за законопроект. Заступниця голови фракції “Слуга Народу” у Харківській обласній раді Тетяна Єгорова-Луценко під час звернення фракції до Верховної Ради підтвердила, що бурхлива реакція деяких політиків та представників великого бізнесу на законопроєкт про олігархів показала, наскільки він є «незручним» для багатьох впливових осіб – як у політиці, так і у бізнесі.


За її словами, за 30 років Незалежності на долю українців випало немало випробувань – безробіття, інфляція, економічна криза, трудова міграція, дві революції, війна і пандемія. У той же час, були й ті, хто, незважаючи на загальну скруту, нарощували статки та вибивалися в рейтинги найбагатших людей світу.

«Це стало можливим завдяки злиттю великого капіталу, медіа і політиків, забезпечило необмежений доступ до ресурсів людям, яких називають олігархами. Вони купували політиків, а ці політики створювали можливості заробляти ще більше грошей. І цей взаємозв’язок не був розірваний ні після Помаранчевої Революції, ні після Революції Гідності, ні навіть із початком війни. Бо політики не збираються розривати зв’язки з олігархами, а олігархи не хочуть добровільно відмовлятися від впливу на державу», - підкреслила Тетяна Єгорова-Луценко.

За словами заступниці голови фракції «Слуга Народу» в Харківській обласній раді, Президент Володимир Зеленський вже зареєстрував невідкладний проект закону про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті.

«Документ вперше на офіційному рівні називає речі своїми іменами й дозволяє чітко розмежувати великий бізнес і олігархів. Законопроект передбачає, що олігархи – це особи, які беруть участь у політичному житті, мають вплив на ЗМІ, володіють монополіями і статки яких складають не менше 2 млрд 270 млн грн.
Той, хто підпадає під три з чотирьох названих критеріїв, буде внесений до спеціального реєстру олігархів і зобов’язаний декларувати своє майно. Їм буде заборонено фінансувати політичні партії, брати участь у приватизації, але вони зможуть спокійно вести бізнес, створювати робочі місця і сплачувати податки», - зазначає Тетяна Єгорова-Луценко.

Окрім того, новий закон також зобов’яже політиків і державних службовців декларувати усі свої контакти з особами, внесеними до реєстру олігархів. Така практика існує у США, де лобістські організації інформують уряд про свою співпрацю із зацікавленими сторонами.

 * інформаційний матеріал

Читайте также: